czwartek, 30 maja, 2024
spot_imgspot_img

Małgorzata Gośniowska-Kola na czele KOWR

spot_img

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda wręczył wczoraj (29 października br.) w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, dokument potwierdzający powierzenie pełnienia obowiązków Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzacie Gośniowskiej-Koli.

Samorządowiec i społeczniczka

Małgorzata Gośniowska-Kola od kwietnia 2019 r. pełniła obowiązki zastępcy Dyrektora Generalnego KOWR, nadzorowała też pion finansowo-administracyjny tej instytucji.
Nowa szefowa KOWR ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest współzałożycielką i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Huta Pieniacka. Od 2015 była radną Sejmiku Województwa Lubuskiego V kadencji i VI kadencji. W sejmiku powierzono jej funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Gospodarki i Rozwoju Województwa, pracowała też w Komisji Budżetu i Finansów; Komisji doraźnej ds. promocji produktów tradycyjnych i regionalnych oraz Komisji doraźnej ds. młodzieży i spraw obywatelskich.
W 2020 Małgorzata Gośniowska-Kola została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło i foto: MRiRW, KOWR

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x