środa, 1 lutego, 2023
spot_imgspot_img

LumiGEN™ Technologies – nowa technologia od Corteva Agriscience™

-REKLAMA-spot_img

Nowe technologie pod nazwą LumiGEN™ Technologies od Corteva Agriscience™ mają za zadanie pomóc rolnikom zwiększyć rentowność. Nowa rodzina produktów do zaprawiania nasion pozwoli rolnikom lepiej dostosować się do  zmieniających się warunków prowadzenia działalności rolniczej, wynikających np. ze zmian klimatu czy związanych z coraz trudniejszymi do zwalczania szkodnikami. Technologia LumiGEN to opracowana przez firmę Corteva Agriscience i przeznaczona do stosowania z jej własnymi markami nasion Pioneer® i Brevant, to pakiet premium Seed Applied Technology (SAT), zapewniający zintegrowane, holistyczne podejście, umożliwiając rolnikom maksymalizację zysku z upraw.

Co wchodzi w skład?

Wśród produktów znajdują się środki grzybobójcze do zaprawiania nasion Lumisena i Lumiflex oraz środek owadobójczy do zaprawiania nasion Lumiposa®. Lumisena™ jest środkiem grzybobójczym przeznaczonym do zaprawiania nasion, w celu zwalczania mączniaka rzekomego w słoneczniku, zostanie wprowadzony na rynek w Serbii i na Ukrainie w sezonie 2020, a w UE w sezonie 2021. Lumiposa® jest środkiem owadobójczym służącym do zaprawiania nasion o udowodnionej skuteczności. Na polskim rynku obecny jest od 3 lat. Ma zostać wprowadzony jako środek standardowy w ochronie rzepaku ozimego w UE. Lumiflex™ jest najnowszym środkiem grzybobójczym o szerokim spektrum działania, stosowanym do zaprawiania nasion zbóż. Został on zarejestrowany we Francji, a w przyszłym roku planowane jest jego wprowadzenie na pozostałe rynki w UE i poza nią.

Co zyskujemy?

Technologia LumiGEN™ istnieje w kilku wersjach, które mają za zadanie chronić genetykę wysokowydajnych nasion przed owadami i grzybami, oraz działa jako środek odstraszający ptaki. Pomaga również nasionom radzić sobie ze stresem środowiskowym spowodowanym m.in. przez zmiany pogody lub suszę. Jest ona przeznaczona do zaprawiania nasion rzepaku, kukurydzy i słonecznika, w których zmniejsza ryzyko uprawy i wspomaga wzrost roślin od samego początku, wzmacniając połączenie między glebą a rośliną dzięki mocniejszemu systemowi korzeniowemu. W efekcie działania zaprawy nasiona zyskują większą tolerancję na stres oraz szybciej się rozwijają, co umożliwia osiągnięcie większego plonu.

W technologii SAT nasiona zaprawia są bezpośrednio zamiast stosowania na polu, dzięki temu możliwe jest zmniejszenie wpływu rolnictwa na środowisko przy jednoczesnym zaspokojeniu oczekiwań konsumentów.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

24,041FaniLubię
9,709ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników