czwartek, 2 lutego, 2023
spot_imgspot_img

Razem dla rekordów Polski!

-REKLAMA-spot_img

Już 4 września 2019 będzie miało miejsce wydarzenie, które polegać będzie na ustanowieniu oficjalnego Rekordu Polski w plonie ogólnym świeżej masy kukurydzy z hektara. Planowane jest ono w Gospodarstwie Rolnym Pana Andrzeja Trzeciaka w Trzyrzeczu w woj. Podlaskim, powiat sokólski.
Z inicjatywy połączonych sił wiodących europejskich dostawców najlepszych rozwiązać dla rolnictwa: CLAAS, IGP Polska, K+S Polska oraz Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt podjęto decyzję o organizacji pokazu zbioru kukurydzy na kiszonkę i podjęciu próby ustanowienia oficjalnego Rekordu Polski. Z pola produkcyjnego zebrana zostanie odmiana kukurydzy CODIZOUK o FAO 270, rej. COBORU 2019. Zbiór dokonany zostanie przy użyciu nowoczesnych maszyn marki Claas w tym sieczkarni JAGUAR, ciągników AXION oraz przyczep CARGOS. W trakcie spotkania przedstawiona zostanie również technologia nawożenia w oparciu o szeroką paletę nawozów K+S Polska. Zebrana zielonka z kukurydzy zostanie starannie zakiszona z użyciem aplikatorów i preparatów Labacsil Mais Bakterie® i Labacsil Mais Acid® pod czujnym okiem ekspertów żywieniowych z Sano. Całość wydarzenia nadzorowana będzie przez sędziego z Biura Rekordów.

Rozpoczęcie o godzinie 11:00. Serdecznie Zapraszamy!

 

źródło: mat. prasowe IGP Polska
fot. firmowe

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

24,041FaniLubię
9,709ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników