poniedziałek, 20 września, 2021
spot_img

Lider AGRO-Unii uniewinniony

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

W piątek, 19 marca br., po dwóch rozprawach, uzasadniając swą decyzję ważnym interesem społecznym, Sąd Rejonowy w Śremie uniewinnił Michała Kołodziejczaka Lidera Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGRO-Unia, któremu policja przed rokiem zarzuciła nielegalne blokowanie drogi w miejscowości Nochowo. 

Wsparcie i bezprawie

– Ten wyrok sądu to jasny dowód i potwierdzenie tego z jakim bezprawiem mamy do czynienia gdy wyrażamy nasze rolnicze postulaty. Mamy sukces! Jest uniewinnienie! Jest to też potwierdzenie tego, jak ważne jest wzajemne wsparcie. Stając przed sądem nigdy nie byłem sam. Zawsze otaczali mnie rozumiejący sytuację rolnicy. I to jest bardzo ważne by wspierać się wzajemnie w słusznych sprawach. – relacjonował  wydarzenia Michał Kołodziejczak. 

Mandat za interwencję

Sprawa dotyczy wypadków z marca ubiegłego roku, kiedy to  w Nochowie w woj. wielkopolskim, przez kilka dni, przy drodze nr 432, leżało truchło dzika. Służby weterynaryjne co prawda zabezpieczyły próbki pod kątem ASF, ale ciała zwierzęcia nie zabrano z miejsca odnalezienia. Wtedy interweniowali działacze AGRO-Unii. Rolnicy domagali się  by dzik został jak najszybciej zabrany. Jednak Inspekcja Weterynaryjna podesłała niewłaściwy sprzęt. W efekcie aktywiści AGRO-Unii postanowili zaczekać na prawidłową interwencję. Doszło też do blokady drogi z intencją zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej chlewni. Przez co policja postanowiła ukarać Lidera AGRO-Unii i innych protestujących mandatem. Kołodziejczak jednak odmówił przyjęcia mandatu i sprawa trafiła do Sądu. Odbyły się dwie rozprawy i Sąd podjął decyzję o uniewinnieniu Lidera AGRO-Unii. 

Źródło i foto: profil AGRO-Unii na FB              

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
566ObserwującyObserwuj
8,410SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x