sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

Lech Kołakowski odchodzi z PiS

Poseł Lech Kołakowski zapowiedział swoje odejście z partii. W RMF FM mówił, że powodem jest sprzeciw wobec ustawy nazywanej „piątką dla zwierząt”.

Dziś odchodzę z PiS. Nie jesteśmy uciekinierami, jesteśmy bohaterami. To grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Lech Kołakowski. – Decyzje są już podjęte. Robimy to z wielkim bólem – podkreślił. Jak zaznaczył, „piątka dla zwierząt to bubel prawny”. – Ona przelała czarę goryczy – dodał.

Jak zaznaczył, liczy się z tym, że PiS utraci większość w Sejmie, gdyby doszło do rejestracji koła. Pytany skąd decyzja o odejściu, Lech Kołakowski podpowiedział: chcemy działać dla dobra polskiej wsi. 

Lech Kołakowski pytany o to, ilu posłów może odejść z partii w najbliższym czasie, stwierdził, że „w tej chwili jest to kilka osób, a być może to będzie liczba sięgająca klubu parlamentarnego”. To jest sprawa otwarta. Pozostajemy otwarci- zadeklarował.

Źródło: RMF FM, PAP

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x