poniedziałek, 26 lutego, 2024

Labocanna rozpoczyna pracę nad własną plantacją medycznej marihuany

spot_img

Labocanna wykorzystuje zmiany w polskim prawie, które zaczęły obowiązywać w maju br. zezwalające instytutom badawczym, po uzyskaniu stosownego zezwolenia, uprawiać konopie inne niż włókniste w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego. W ciągu 60 dni spółka ma przedstawić plan działań.

Ostatnia prosta

Labocanna podpisała list intencyjny z instytutem badawczym kontynuuje realizację jednego z kluczowych elementów strategii rozwoju, jakim jest uprawa medycznej marihuany. Do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w jej najnowszym brzmieniu niezbędne są akty wykonawcze, a ich brak może stanowić o barierze w realizacji przedsięwzięcia. 

“Nie chcemy jednak o tym absolutnie już na tym etapie przesądzać, wręcz przeciwnie, jesteśmy pełni entuzjazmu.” – komentuje Dominik Staroń, prezes zarządu spółki Labocanna.

Labocanna przeznaczy swoją nieruchomość pod uprawę marihuany

Labocanna zaznacza, że planowo chce przeznaczyć swoją nieruchomość w Koszalinie pod uprawę medycznej marihuany, jednak o ostatecznym miejscu realizacji projektu będą decydować czynniki ekonomiczne oraz praktyczne związane z nadzorem nad uprawą. Spółka w przeciągu 60 dni od podpisania umowy ma przedstawić instytutowi dokładny harmonogram działań z określeniem konkretnych zadań, wymogów formalnych, terminów realizacji, stanowisk i osób odpowiedzialnych, wymaganego wsparcia i potencjalnych przeszkód w realizacji zadań i celów.

“W liście intencyjnym zastrzegliśmy również, że poddamy analizie efektywność ekonomiczną współpracy z Instytutem badawczym przy wykorzystaniu posiadanej przez Spółkę nieruchomości. Chodzi bowiem o fakt, że Spółka posiada nieruchomość w Koszalinie, a siedziba Instytutu badawczego znajduje się setki kilometrów od niej. Biorąc pod uwagę, że Instytut badawczy w sposób nieprzerwany będzie musiał nadzorować cały proces upraw, być może zasadniejszym będzie rozważenie także alternatywnych scenariuszy, jeśli chodzi o siedzibę plantacji.” – dodaje Staroń.

O spółce Labocanna

Labocanna S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach:

  • dystrybucja spożywczych oraz medycznych konopno-pochodnych produktów
  • prace produktowe nt. zastosowania konopi w kosmetykach, tworzywach oraz włókiennictwie
  • uprawy oraz produkcja konopi

Celem Spółki jest zbudowanie ekologicznego hubu, który będzie składał się z firm koncentrujących swoją działalność w wielu segmentach rynku konopnego, a tym samym osiągnięcie pozycji lidera rynku konopnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej do końca 2026 roku.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czesław
Czesław
1 rok temu

Bardzo to dobra wiadomość dla medycznego zastosowania tej rośliny.
Oby ten projekt wypalił i jak najszybciej ruszyła Produkcja.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x