sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

KRUS rusza z nowym projektem Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś. Jaki ma cel?

spot_img

W dniu 9 marca 2023 roku odbyła się konferencja prasowa, na której Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Wiceprezesem Rady Ministrów oraz Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem oraz Zastępcą Prezesa KRUS Markiem Surmaczem zapoczątkowali projekt Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś. Jaki jest cel projektu?

zdj: KRUS

Ponad 30 lat działań prewencyjnych w rolnictwie

Od ponad 30 lat KRUS angażuje się w szeroko zakrojone działania prewencyjne, których celem jest redukcja liczby wypadków i chorób zawodowych wśród polskich rolników. Dzięki specjalistom z dziedziny prewencji, którzy dotarli do setek tysięcy gospodarstw, udało się skutecznie zwiększyć świadomość rolników na temat zagrożeń związanych z pracą w rolnictwie. W konsekwencji liczba zgłaszanych wypadków spadła o ponad 80%, a wskaźnik wypadkowości mierzony jako liczba wypadków na 1 000 ubezpieczonych obniżył się z 24,6 do 8,0. KRUS dąży do osiągnięcia ambitnego celu, jakim jest „zero wypadków i zero chorób zawodowych”. W 2018 roku Kasa przystąpiła do międzynarodowej strategii prewencyjnej „Wizja Zero”, kładącej nacisk na bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan pracowników, które stanowią kluczowe filary strategii prewencyjnej KRUS.

Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś – integrujący przekaz prewencyjny i zmierzający do zwiększenia bezpieczeństwa pracy w rolnictwie

Celem projektu Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś jest wzmocnienie przekazu prewencyjnego poprzez wspólne dla wszystkich działań hasło i logotyp, zintegrowanie dotychczasowych form oddziaływania prewencyjnego KRUS, m.in. takich jak: kampanie, szkolenia, konkursy, stoiska informacyjno-prewencyjne, publikacje, działania na rzecz właściwej produkcji i dystrybucji bezpiecznych środków stosowanych w rolnictwie oraz sprzętu i odzieży ochronnej dla rolników, a także wspieranie rozwoju ratownictwa przedlekarskiego na obszarach wiejskich w jedną, identyfikowalną i rozpoznawalną markę. Poprzez działania projektowe KRUS będzie dążyć do zwiększenia zainteresowania rolników problematyką bezpieczeństwa pracy na wsi, a także do szerszego zaangażowania mieszkańców wsi w eliminowanie ryzyk wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Wokół projektu Bezpieczny rolnik, Bezpieczna Wieś KRUS planuje zgromadzić instytucje i firmy działające na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pracy w rolnictwie. Z projektem można także się zapoznać oglądając spot promocyjny, który został zaprezentowany podczas konferencji.  

źródło: KRUS

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x