środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

KRUS rusza z kampanią prewencyjno-informacyjną

spot_img

Od 12 marca br. KRUS rusza z kampania prewencyjno-informacyjna na rzecz zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie pod nazwą: „Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz”.

 

Konkursy KRUS

Kampania będzie miała ogólnopolski zasięg i wielokierunkowy charakter. W jej ramach zorganizowane zostaną m.in.:  XVIII Ogólnokrajowy Konkurs pn. „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i XXVI Konkurs „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”.

 

Spotkania, warsztaty i szkolenia

W całym kraju planowane są liczne spotkania, szkolenia bhp i pogadanki prewencyjne w szkołach. Natomiast podczas targów, dożynek i innych wydarzeń z udziałem rolników, pracownicy KRUS przekazywać będą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Ze szczególnym uwzględnieniem metod i rozwiązań ograniczających ryzyko wypadków z udziałem zwierząt gospodarskich, a także zmniejszających ryzyko nabywania rolniczych, odzwierzęcych chorób zawodowych.

KRUS, kontynuując działania na rzecz ograniczenia wypadków z kategorii: „upadek osób” oraz „pochwycenie, uderzenie przez części ruchome maszyn i urządzeń”, poszerza obecnie swój przekaz informacyjny o wiedzę na temat bezpiecznej obsługi zwierząt gospodarskich.
Całość tegorocznych prewencyjno-informacyjnych działań KRUS wpisuje się w międzynarodową kampanię „Wizja Zero”, czyli strategię prewencji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego – ISSA (ang. International Social Security Association), którego członkiem od 1991 r jest polski KRUS. Do tematu powrócimy.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński

Źródło: KRUS
Foto: Pixabay

 

KRUS organizuje X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

 

 

 

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników