czwartek, 22 lutego, 2024

KOWR ma nowego dyrektora!

spot_img

Nowym Dyrektorem Generalnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wicepremiera Henryka Kowalczyka, został dr inż. Waldemar Humięcki. 

Doświadczenie w administracji

O tej nominacji, jak zapewnia Wicepremier Kowalczyk, zadecydowały wcześniejsze doświadczenia dr. inż. Waldemara Humięckiego, który przez wiele lat pracował w Agencji Nieruchomości Rolnych, zajmując w tej instytucji kierownicze stanowiska różnych szczebli (od głównego specjalisty, do prezesa włącznie). Nowo powołany szef KOWR, pracował też m.in. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Najwyższej Izbie Kontroli. Był również zastępcą burmistrza Gminy Warszawa-Włochy. Współpracował także m.in. z Fundacją Rozwoju Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz Wielkopolską Giełdą Rolno-Ogrodniczą S.A.

Kariera naukowa szefa KOWR

Nowy Dyrektor Generalny KOWR jest również absolwentem Akademii Rolniczo–Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Tam uzyskał tytuł magistra inżyniera, a następnie, w oparciu o badania z zakresu działania nawozów, tytuł doktora. Dr inż. Waldemar Humięcki ukończył również studia Executive Master of Business Administration w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Odbył aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania i prawa.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, kandydatura nowego Dyrektora Generalnego KOWR, zyskała akceptację Premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego. 

Kluczowe zadania KOWR

Przypomnijmy, że KOWR to jedna z kluczowych instytucji obsługujących polskie rolnictwo z kompetencjami w zakresie: gospodarowania nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (sprzedaż i dzierżawa), nieodpłatnego przekazywania gruntów i bezzwrotnej pomocy finansowej, nadzoru nad spółkami o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej, wydawania decyzji dotyczących zgody na prywatny obrót ziemią, promocji polskich produktów rolno-spożywczych w kraju i zagranicą, opracowywania oraz upowszechniania informacji związanych z realizacją mechanizmów aktywnej polityki rolnej na rynkach produktów rolnych i żywnościowych. Dodajmy, że dr inż. Waldemar Humięcki zastąpił na stanowisku, pełniącą od 2020 roku, obowiązki Dyrektora Generalnego KOWR, Małgorzatę Gośniowską-Kola.  

Źródło i foto: MRiRW

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x