piątek, 22 października, 2021
spot_img

Koronawirus w zakładach Sokołowa w Kole

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

U sześciu pracowników zakładu należącego do Grupy Sokołów S.A. w Kole potwierdzono zakażenie koronawirusem.Jak zapewnia kierownictwo firmy od momentu pojawienia się zagrożenia wdrożono dodatkowe procedury ochronne. Obowiązują one we wszystkich zakładach i jednostkach biznesowych Grupy Sokołów. Firma współpracuje ze służbami sanitarnymi, a zakładowy zespół odpowiedzialny za działania w związku z pandemią koronawirusa, wytypował pracowników mogących mieć kontakt z zakażonymi osobami i skierował je na urlop. Listę osób objętych tym działaniem przekazano Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole.

Badania pracowników zakładu

Ponadto, dyrekcja zakładu w Kole podjęła decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników tzw. dywizji wieprzowej wraz z pracownikami firm zewnętrznych działających na terenie wydziału wieprzowego, a także  pracowników dziennej zmiany wydziału rozbioru wołowego. Dodajmy, że z powyższych wydziałów pochodzą pracownicy u których potwierdzono obecność COVID-19. Obecnie dyrekcja czeka na wyniki badań laboratoryjnych.

Zakład kontynuuje produkcję

Osoby zatrudnione w działach produkcyjnych zakładu w Kole pracują w pełnym zabezpieczeniu obejmującym maseczki, rękawiczki i odzież ochronną. Codziennie też przeprowadza się dokładne mycie i dezynfekcję maszyn, hal produkcyjnych i stołówki pracowniczej. Jak dotąd sanepid nie zgłosił żadnych zastrzeżeń w odniesieniu do wdrażanych zasad higieny i bezpieczeństwa. Ważne jest też to, że Zakład Grupy Sokołów S.A. w Kole kontynuuje produkcję.

Koło i Grupa Sokołów

Zakłady mięsne w Kole od 1999 roku są częścią grupy Sokołów. Placówka specjalizuje się w produkcji wędlin, wyrobów z podrobów, garmażerki, konserw, wyrobów plasterkowanych, porcjowanych oraz konfekcjonowanych.

Natomiast Grupę Sokołów S.A. zalicza się największych producentów mięsa w Centralno-Wschodniej Europie i liderów tej branży w Polsce. Grupa Sokołów zatrudnia ponad 8 000 osób. Główna siedziba spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim. W skład Grupy wchodzi 8 nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie i Osiu i 5 spółek zależnych: Sokołów Logistyka, Sokołów Service, Agro Sokołów, Marka „Sokołów-Service” i Gzella Net.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła i foto: Grupa Sokołów S.A., Główny Inspektorat Sanitarny


-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x