środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Koronawirus w Animexie

spot_img

Odsunięcie od pracy ponad 200 pracowników powyżej 60. roku życia oraz tych, którzy mają choroby współistniejące, Stwierdzenie choroby u 54 pracowników i 6 kooperantów firmy Animex Foods to sytuacja o której w piątek 29 maja br poinformował rzecznik Animexu.
Obecnie na kwarantannie przebywa ponad 200 osób, w tym pracownicy zakładu oraz członkowie ich rodzin. To właśnie wśród tych osób zdiagnozowano większość przypadków zachorowania na Covid-19.

Zakład pracuje

Jak podkreśla rzecznik prasowy Animex Foods, Łukasz Dominiak, firma jest w stałym kontakcie z władzami sanepidu.

– Wszystkie nasze działania konsultujemy z najlepszymi w kraju ekspertami od epidemiologii. Codziennie sytuacja jest analizowana. Kontaktujemy się stale z władzami województwa świętokrzyskiego. Nie zaniedbujemy żadnych działań.


Jak zapewnia rzecznik, od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem wśród pracowników firmy wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa, tj. obligatoryjne noszenie maseczek przez pracowników na terenie zakładu, obowiązkowe mierzenie temperatury czy ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt osób z zewnątrz na terenie obiektów należących do spółki. Zwiększono także liczbę punktów dezynfekcyjnych.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Animex Foods
Foto: Pixabay 

Koronawirus: jakie obowiązki rolników zawieszone?

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników