środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Rolnik przyszedł zbierać truskawki… a zastał puste krzaki!

spot_img

Jak alarmują plantatorzy truskawek z gminy Puławy, grupy złodziei pojawiają się na polach nad ranem. A gdy plantatorzy przychodzą by dokonać zbiorów, w wielu przypadkach zastają tylko pozbawione owoców krzaki. Problem ten dotyczy szczególnie gminy Puławy, która na Lubelszczyźnie jest truskawkowym zagłębiem.

 

Przestępstwa zgłaszać policji

Najczęściej odnotowywane są drobne kradzieże, w których ginie niewielka ilość owoców. Jednak zdarzają się również takie, że potrafi zniknąć nawet ponad sto kilogramów truskawek. Tak było w ostatnich dniach w Pachnowoli. W tym przypadku plantator stracił truskawki, które zmieściłyby się w około 100 łubiankach. W gminie Puławy truskawki uprawiane są na powierzchni ponad 300 hektarów. Uprawom sprzyjają bardzo dobre warunki glebowe i klimatyczne co sprawia, że owoce są smaczne i dorodne. Puławskie truskawki zostały też wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Policja apeluje by każdy tego rodzaju przypadek był zgłaszany. Im więcej informacji, tym skuteczniejsze będą działania zmierzające do wykrycia sprawców. Ważna jest każda informacja mogąca naprowadzić na ich ślad.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Lublin112
Foto: Pixabay 

Nauczyciele do truskawek? Wielkie oburzenie po słowach ministra

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników