czwartek, 28 marca, 2024
spot_img

Konferencja Ochrony Roślin już 16 lutego – bezpłatnie!

spot_img

Konferencja Ochrony Roślin – 62. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB odbędzie się w formule zdalnej, dostosowanej do wymogów czasów pandemii. Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych jest taka, że udział w Konferencji jest bezpłatny.

Konferencja Ochrony Roślin – 62. Sesja Naukowa IOR – PIB, pierwotnie planowana jako wydarzenie w formule hybrydowej, odbędzie się w dniach 16–18 lutego 2022 r., ostatecznie wyłącznie online. 

W wydarzeniu można wziąć udział w dwojaki sposób: 

  • za pośrednictwem specjalnej platformy PINE (po rejestracji na stronie www.snior.pl, możliwość aktywnego udziału w dyskusjach, dostęp do sesji posterowej, dodatkowe funkcjonalności);
  • poprzez kanały społecznościowe IOR – PIB (transmisje na YouTube i Facebooku, bez możliwości aktywnego udziału w dyskusji). 

– Zeszłoroczna Konferencja Ochrony Roślin – która po raz pierwszy odbyła się w pełni zdalnie – była dla nas prawdziwym wyzwaniem. Choć wcześniej realizowaliśmy wydarzenia online, żadne z nich nie miało tak dużej skali. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu, Sesja Naukowa przebiegła bez problemów, a co najważniejsze – spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem uczestników – mówi dr hab. Roman Kierzek, prof. IOR – PIB, p.o. Dyrektora Instytutu Ochrony Roślin – PIB, organizatora wydarzenia.

Zmiana formuły z hybrydowej na zdalną była podyktowana względami zdrowotnymi i stale rosnącą skalą pandemii koronawirusa. Organizatorzy uznali, że tryb online zapewni nie tylko bezpieczeństwo uczestnikom i prelegentom, ale pozwoli również na realizację wydarzenia o znacznie szerszym zasięgu. 

– Tematyka poruszana podczas Konferencji Ochrony Roślin – 62. Sesji Naukowej IOR – PIB, czyli „Europejski Zielony Ład a przyszłość ochrony roślin” dotyczy tak naprawdę nas wszystkich. Zależy nam na jak najszerszym dotarciu do odbiorców z różnych środowisk: świata nauki, pracowników administracji państwowej, instytucji oraz firm zajmujących się rolnictwem, doradców i producentów rolnych, przedstawicieli uczelni i szkół rolniczych. Dlatego zdecydowaliśmy, że w 2022 roku udział w Konferencji będzie nieodpłatny – wyjaśnia prof. dr hab. Natasza Borodynko-Filas, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konferencji Ochrony Roślin.

Korzyści z formuły zdalnej

Osoby, które zdecydują się na udział w Konferencji za pośrednictwem platformy PINE, otrzymają znacznie więcej niż tylko dostęp do wykładów i prelekcji online z możliwością aktywnego uczestniczenia w dyskusjach. Po zalogowaniu się do platformy będą mieć możliwość skonfigurowania swojego konta, zobaczą także listę prelegentów oraz uczestników Konferencji.

Dzięki wygodnej opcji Mój program będzie można stworzyć indywidualny grafik Konferencji, czyli precyzyjnie zaplanować swój udział w konkretnych panelach i wykładach. Wystarczy odpowiednio oznaczyć wybrane pozycje. 

Platforma umożliwia ponadto wygodną organizację spotkań w formule 1:1, dzięki czemu będzie można zaproponować indywidualną rozmowę online prelegentowi, innemu uczestnikowi lub autorowi posteru – wystarczy wysłać zaproszenie z określeniem konkretnej daty, godziny oraz celu spotkania. Funkcjonalnością, która już w zeszłym roku zyskała uznanie, jest ponadto możliwość przeprowadzenia czatu z autorem posteru. Jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze niż próba porozmawiania z nim podczas klasycznej, stacjonarnej prezentacji.

Część posterowa zostanie udostępniona wyłącznie uczestnikom zalogowanym do platformy PINE. Jednak każda zainteresowana osoba będzie mogła na żywo obejrzeć konferencyjne wykłady i prelekcje w formule otwartej. Będą one transmitowane za pośrednictwem kanałów społecznościowych Instytutu Ochrony Roślin – PIB: na Facebooku i na YouTube (bez konieczności dodatkowej rejestracji). 

Konferencja Ochrony Roślin – 62. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB

Konferencja Ochrony Roślin – 62. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB, realizowana w formule online, odbędzie się w dniach 16–18 lutego 2022 r. Tematyka przewodnia tegorocznej Konferencji ‒ „Europejski Zielony Ład a przyszłość ochrony roślin” ‒ nawiązuje bezpośrednio do nowej unijnej strategii rozwoju. Zakłada ona osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku, co wiąże się z wieloma wyzwaniami, również w obszarze rolnictwa. Podczas wydarzenia przedstawiciele nauki i praktyki rolniczej będą mogli wymienić się spostrzeżeniami na temat przyszłości rolnictwa oraz w sposób rzeczowy omówić szanse i zagrożenia, z jakimi wiąże się realizacja dwóch kluczowych unijnych strategii dotyczących transformacji rolnictwa: „Od pola do stołu” oraz „Na rzecz bioróżnorodności”.

Wydarzenie zostało objęte honorowymi patronatami: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, Polskiego Towarzystwa Ochrony Roślin, Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Głównym patronem medialnym jest Apra – polska prasa rolnicza; wśród patronów medialnych znajdują się ponadto: TVP3 Poznań, Radio Poznań, Agro Profil, Wiadomości Rolnicze, Farmer.pl, Sadyogrody.pl. Sponsorami i organizatorami „Forum Adiuwantów” są z kolei Agromix i Ciech Sarzyna.

Źródło: materiał prasowy

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x