wtorek, 27 lutego, 2024

KE zatwierdziła pomoc dla polskich producentów zbóż i nasion oleistych

spot_img

Komisja Europejska zatwierdziła w piątek (06.10.2023) polski program pomocy państwowej o wartości około 132,3 mln euro (610 mln złotych) na wsparcie producentów zbóż i nasion oleistych w kontekście wojny Rosji z Ukrainą.

W ramach programu będą wypłacane dotacje bezpośrednie. Pomoc nie może przekroczyć 250 tys. euro na beneficjenta i zostanie przyznana nie później niż do 31 grudnia 2023 r. KE stwierdziła, że program jest „konieczny, odpowiedni i proporcjonalny”, aby zaradzić poważnym zaburzeniom w gospodarce państwa członkowskiego.

W szczególności pomoc

  • nie przekroczy 250 000 euro na beneficjenta; oraz
  • zostanie przyznany nie później niż w dniu 31 grudnia 2023 r.

Źródło: KE

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x