sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Już w niedzielę odbędą się kultowe Marszewskie Dni Pola! Jaki jest program wydarzenia?

spot_img

Marszewo, koło Pleszewa, szykuje się na niezwykłe wydarzenie. Już w niedzielę, 18 czerwca, odbędą się Marszewskie Dni Pola, które gromadzą wielu pasjonatów rolnictwa i ogrodnictwa. Na jakie atrakcję mogą liczyć odwiedzający?

Kolekcje roślin, pokazy polowe i profesjonalne doradztwo!

Podczas Marszewskich Dni Pola będzie można podziwiać bogatą kolekcję odmian roślin uprawnych, uczestniczyć w pokazach polowych oraz skorzystać z bezpłatnych konsultacji z przedstawicielami instytucji rolniczych. Nie zabraknie również prelekcji prowadzonych przez ekspertów z renomowanych firm nasiennych.

„Prezentacja bogatej kolekcji odmian roślin uprawnych, pokazy polowe, specjalistyczne doradztwo oraz promocja cyfrowych projektów i usług dla rolnictwa – te wszystkie aspekty są doskonale zauważalne podczas Marszewskich Dni Pola, które mają przyczyniać się do rozwoju rolnictwa oraz promowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolniczej” – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Marszewskie Dni Pola: wydarzenie rolnicze  towarzyszące Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023

Marszewskie Dni Pola stanowią stały punkt kalendarza imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Od lat cieszą się one dużą renomą i są chętnie odwiedzane przez rolników oraz miłośników rolnictwa.

Tegoroczne Marszewskie Dni Pola są imprezą towarzyszącą IV Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023, które na początku czerwca były organizowane w Sielinku przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego pod hasłem „Rolnictwo Innowacyjne”.

Marszewskie Dni Pola 2023 – Program wydarzenia

10.00 – 10.15 – Powitanie uczestników i wystąpienie zaproszonych gości

10.00 – 15.30 – Pokaz kolekcji odmian roślin rolniczych

10.30 – 12.30 – Część prelekcyjna – prezentacje firm

• 10.30 – 10.45 – HR Smolice

• 11.00 – 11.15 – HR Strzelce

• 11.15 – 11.45 – Poznańska HR

• 11.45 – 12.00 – CORTEVA dział nasienny Pioneer

• 12.00 – 12.15 – Firma ROLNAS

• 12.15 – 12.30 – Firma SIARKOPOL

12.30 – Posiłek

13.00 – Podsumowanie regionalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

16.00 – Zakończenie

Marszewskie Dni Pola 2023- kiedy i gdzie?

Marszewskie Dni Pola odbędą się w niedzielę, 18 czerwca, w Marszewie (koło Pleszewa). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 16.00. Wstęp na Marszewskie Dni Pola jest wolny dla wszystkich zainteresowanych. Partnerem imprezy jest Wielkopolska Izba Rolnicza.

Aby dotrzeć na miejsce, skorzystajcie z parkingu dla uczestników, znajdującego się na polu demonstracyjnym Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Dojazd jest możliwy od strony drogi powiatowej Pleszew – Grab.

Przyłącz się do nas na Marszewskich Dniach Pola i pozwól, aby pasja rolnictwa wzbogaciła Twoje doświadczenie. Spotkajmy się na miejscu i cieszmy się wspólnie tym fascynującym wydarzeniem!

źródło: WODR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x