czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Jutro w ciągu dnia rozpogodzenia i sporo przejaśnień [POGODA]

spot_img

Do północy opady deszczu spodziewane są na Kaszubach i Pomorzu Gdanskim oraz na Żuławach. Po północy w całej zachodniej i północnej połowie kraju pojawią się liczne przejaśnienia, w wyniku których temperatura o poranku spadnie do około 0/+2 stopni. Nieco chłodniej na Przedgórzu Sudeckim- do -2 stopni. Przy gruncie wszędzie chwyci przymrozek. Na pozostałym obszarze noc pochmurna, ale sucha. Dopiero nad ranem opady deszczu pojawią się na Podhalu i na Podkarpaciu- tutaj temperatura zatrzyma się na poziomie 3-6 stopni, na krańcach wschodnich do 7 stopni.

W ciągu dnia rozpogodzenia z zachodu dotrą również do centrum kraju. Sporo przejaśnień także na północy, chociaż chmur na niebie nie zabraknie. Na północy i zachodzie po południu pojawią się przelotne, słabe opady krupy śnieżnej.

Na południu, północnym wschodzie i w centrum do końca dnia sucho. Na wschód od Włodawy, Niska, Zakopanego padać będzie deszcz, na pogórzu deszcz ze śniegiem i śnieg. Do wieczora w Bieszczadach spadnie do 15-20 mm deszczu i śniegu. Od Roztocza po Podhale około 4-9 mm deszczu i śniegu. Od Włodawy po Nisko, Zakopane 1-3 mm.

Temperatura tym razem najniższa będzie na Podkarpaciu i Roztoczu 3-6 stopni- im bliżej wieczora tym chłodniej. Na pozostałym obszarze słupki rtęci w naszych termometrach wskażą około 7-10 stopni.

Wiatr powieje umiarkowanie, do 45 km/h. Nieco silniej do 60 km/h na wybrzeżu.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników