środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Jutro rolnicy będą manifestować w Warszawie

spot_img

Jutro, godz. 9, Warszawa- rolnicy zamierzają licznie spotkać się pod siedzibą PIS przy ulicy Nowogrodzkiej. Wszystko związane jest z planami wprowadzenia tzw. ,,piątki dla zwierząt” czyli nowych przepisów związanych z prawem zwierząt. Dotyczą one m.in. zakazu uboju rytualnego oraz większych kompetencji dla organizacji prozwierzęcych. W Warszawie pojawią się również rolnicy z powiatu piotrkowskiego, którzy będą również kontynuować swoje rozmowy odnośnie braku pomocy dla hodowców świń tuczu w cyklu otwartym.

– Jutro przedstawiciele hodowców trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego jadą do ministerstwa rolnictwa na rozmowy odnośnie wsparcia dotyczącego strat jakie wywołał koronawirus w naszych hodowlach – mówi na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych Janusz Terka, przewodniczący piotrkowskiej izby rolniczej. – Druga sprawa to jest to o czym się mówi  od kilku dni, czyli ustawa o ochronie zwierząt, tzw. „piątka Kaczyńskiego”. Bardzo złe rozwiązanie i bardzo niebezpieczne dla nas wszystkich. Jutro rolnicy zbierają się przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości i chcemy zaprotestować przeciwko tym rozwiązaniom. Z naszego powiatu pojadą autokary, aby powstrzymać rządzących. Z informacji jakie do nas docierają, ta ustawa ma być przegłosowana przez Sejm już w tym tygodniu. Zapisy tej ustawy są niebezpieczne i nie chodzi tutaj tylko o zwierzęta futerkowe, ale chodzi w ogóle o hodowlę zwierząt w Polsce.

🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥‼️Jutro‼️ (środa) godzina 9 początek manifestacji pod siedzibą PIS'u ulica Nowogrodzka. Organizatorami są wszystkie Organizacje Rolnicze w Polsce.Autobusy będą podstawione kolejno:Godz. 6.00 – Moszczenica/centrum KamiGodz. 6.20 – Wolbórz /Urząd Miasta🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧Dość bierności ,bądźcie z nami !!!!

Opublikowany przez Solidarność Rolników Piotrków Wtorek, 15 września 2020

Źródło: fb/Solidarność Rolników Piotrków

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x