środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

AGROunia: Pała dla PIS za 5tkę dla zwierząt

spot_img

Piątka dla zwierząt – projekt ustawy, który 8 września zaprezentował prezes PiS Jarosław Kaczyński, ma wprowadzić nowe regulacje dotyczące ochrony zwierząt. Dzisiaj rolnicy zrzeszeni w AGROunii zebrali się pod siedzibą PIS w Waqrszawie, z transparentami ,,Pała dla PIS za 5tkę dla zwierząt”.

Konferencja pod siedzibą PIS w Warszawie rozpoczęła się mocnymi słowami lidera AGROunii ,,Nie zgadzamy się jako rolnicy na cierpnie zwierząt. Każdemu zdarzają się wypadki, niedociągnięcia, ale to nam zabiera się majątek całego życia”. Według Kołodziejczaka najnowszy projekt ustawy nie naprawi branży rolniczej tylko ją rozwala.

Jakie będą konsekwencje Piątki dla zwierząt?

szybka likwidacja branży futerkowej spowoduje kłopoty finansowe przedsiębiorców
większe cierpienie zwierząt (zakaz uboju rytualnego spowoduje, że będa odowane w Polsce ii przewożone setki km do innego miejsca, by móc je zabić w taki sposób)
korzyści innych państw

Jakie rozwiązania proponuje AGROunia?

powolne wygaszanie branży futerkowej (na przebranżowienie się powinien być odpowiedni okres czasu)
proponowane zmiany powinny wejść w życie w całej Unii Europejskiej, zwłaszcza zakaz hodowli i uboju rytualnego
obrońcy zwierząt powinni zadeklarować, ze nie będą niszczyć kolejnych rolniczych branż

Całość przemówienia tutaj:

#PAŁAdlaPIS #pis deformuje myślenie Polaków o rolnikach. #kaczynski słowami: ‚dobrzy ludzie poprą tę ustawę’ w wyrafinowany sposób używa manipulacji politycznej wprowadzając ludzi w błąd. Czy Jarosław Kaczyński widział inne zwierze poza kotem?. Czy Jarosław Kaczyński widział kurę? Pewnie nie, a próbuje demontować polskie rolnictwo i uważać się na znawcę.Uderzenie w jakikolwiek dział rolnictwa będzie skutkowało efektem domina. #pis zamiast naprawiać rolnictwo rozwala je młotkiem. Zamiast rozwijać odcina jego części i wyrzuca na śmietnik.

Opublikowany przez Agrounia Wtorek, 15 września 2020

Źródło: AGROunia

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x