czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Jutro na wybrzeżu cofka i burze z krupą śnieżną [POGODA]

spot_img

Na wybrzeżu cofka i burze z krupą śnieżną. Grad i krupa śnieżna na Kaszubach. To wszystko wydarzy się już najblizszej nocy.

W ciągu dnia z zachodu na wschód przemieszcza się front chłodny, na którym tylko miejscami pojawia się deszcz. Za frontem w nocy popłynie zimne powietrze z północy. Napływ zimnego powietrza doprowadzi do powstawania chmur śnieżnych, gradowych oraz z krupą śnieżną, które nad ranem opanują całe środkowe i wschodnie wybrzeże wraz z Kaszubami. Z racji tego, że temperatura podczas opadów spadać ma do około 0/+1 stopnia na czas naintensywniejszego opadu może się zabielić krajobraz- szczególnie w pasie od Wejherowa po Lębork, Miastko. Możliwe nawet burze śnieżne.

Na pozostałym obszarze noc sucha i pogodna.Temperatura spadnie o poranku do około -3/-1 stopnia w kotlinach sudeckich, 0/1 stopnia na Kaszubach, do 2/4 stopni powyżej zera na pozostałym obszarze. Nieco cieplej z racji wiatru od Morza będzie na wybrzeżu i do 10 km od wybrzeża wgłąb kraju. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu silny w porywach do ponad 65 km/h, zaś na Morzu porywy do 100 km/h.

Przed południem kilka ziarenek krupy śnieżnej może spaść również na zachodzie i południu kraju. Nieco mocniej popruszyć może w okolicy Ustrzyk, Krosna, Wysowej. Na północy do południa sporo słońca, natomiast po południu i wieczorem powrócą przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej- od Suwałk po Olsztyn, Gdańsk, Kaszuby.

Wiatr powieje umiarkowanie do 45 km/h, tylko na wybrzeżu do ponad 60 km/h z północnego zachodu. Na wybrzeżu środkowym i wschodnim nadal występować ma cofka.

Chłodno. W samo południe zobaczymy maksymalnie 4/6 stopni. Po zachodzie słońca w wielu regionach temperatura spadnie do 0, zaś od Suwałk po Kaszuby miejscami na chwilę może się krajobraz zabielić.

Łączna suma opadów na północy Kaszub i wybrzeżu w ciagu jednej doby sięgnie nawet 5-30 mm.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x