środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Kołakowski pozostaje przy swoim. Swojej decyzji o odejściu z PiS nie zmieniłem

spot_img

Napięta sytuacja w partii PIS rozwija się z każdym kolejnym dniem przynosząc nowe zaskakujące wieści. Choć wczoraj Szef Komitetu Wykonawczego, Krzysztof Sobolewski poinformował, że przywrócono 13 z 15 zawieszonych posłów w prawach członków partii to dzisiaj na swoje stanowiska zostali przywróceni pozostali buntownicy- Ardanowski i Lech Kołakowski. Czy posłowie porzucą plany o odejściu z partii?

Nie zmieniłem zdania, odchodzę z PiS

– Jestem umówiony na kolejną rozmowę z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na początku grudnia. Będzie dotyczyła przyszłej współpracy. Swojej decyzji o odejściu z PiS jednak nie zmieniłem- oznajmił poseł Lech Kołakowski w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Przedstawiciel partii PiS podkreślił, że nie chce odchodzić z partii w złej atmosferze,

„trzaskając drzwiami” ponieważ sprawy wewnątrzpartyjne, które nabrzmiały muszą zostać wyjaśnione. Poseł jednak zaznaczył, że nie będzie składał mandatu posła.

Co dalej?

Punktem zapalnym decyzji posła była piątka dla zwierząt. Działania podjęte ze strony rządu według Kołakowskiego kierują się w stronę degradacji wsi na którą nie zgodzi się w żadnej formie. Poseł wraz z kilkoma osobami z partii wyrazili chęci założenia koła partyjnego. We wtorek w rozmowie z RMF FM Lech Kołakowski powiedział, że  decyzje są już podjęte a obecnie toczone są rozmowy na nazwę koła. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na utworzenie nowego ugrupowania.

Maria Chmal
źródło:wp.pl

Zdjęcie: Wikipedia / Emoticon: FB

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x