sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

JOSKIN: dostosowanie do zmieniającego się świata

spot_img

Podobnie jak inni producenci, JOSKIN zmienia swój sposób funkcjonowania, aby dostosować się do zasad obowiązujących wskutek pandemii oraz decyzji rządowych.

„Nasi pracownicy, biorąc pod uwagę obecna sytuacje, bez wahania zgodzili się na reorganizacje swoich stanowisk i godzin pracy, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Grupy JOSKIN, przy zachowaniu maksymalnych środków bezpieczeństwa. Praca zdalna, wprowadzona na maksymalna skale, ma wiele zalet, ale w niektórych sytuacjach nie jest to rozwiązanie łatwe ani idealne”, informuje dyrektor generalny, Didier Joskin.

Oczywiście ogólnoświatowym priorytetem pozostaje zdrowie. I najwyższego uznania godne są wszelkie wysiłki i poświecenie różnych grup zawodowych, począwszy od pracowników służby zdrowia. Jednak ta pandemia, jak każda, również się skończy.

Pierre Demiano, asystent dyrekcji, jest zdania, ze wrócimy do normalnego życia.

„Wcześniej czy później ekosystem, jakim jest gospodarka, znowu zacznie funkcjonować, w taki czy inny sposób. Niektórzy próbują prognozować rzeczywistość po zakończeniu pandemii, która ma być całkiem inna, jednak na początku, z pewnością nie ulegnie ona zasadniczej zmianie. Każdy rząd będzie musiał ożywić gospodarkę swojego kraju, nawet jeśli terminy i sytuacja będą rożne w zależności od rynku”.

Produkcja zwolniła, sprzedaż spadła.

„Ale ci, którzy maja plan działania na przetrwanie tego okresu, poradzą sobie lepiej”, dodaje Pierre Demiano.

Czasem spowolnienie może posłużyć dalszemu rozwojowi firmy. W firmie JOSKIN to czas na przemyślenie, jak ulepszyć organizacje produkcji oraz wytwarzany sprzęt.

„Uproszczenia, elastyczność, bezpieczeństwo, ułatwienia to główne założenia, którymi kieruje się nasza firma, ale również rolnicy, dla których pracujemywyjaśnia Didier Joskin – Dobrym przykładem jest praca, która wykonaliśmy nad całym programem przyczep do bydła marki JOSKIN w celu ich dostosowania do europejskich norm, obejmująca, miedzy innymi, przekształcenie i rozszerzenie serii barierek z certyfikowana możliwością montażu na wszystkich istniejących przyczepach do bydła marki JOSKIN”.

W obecnych, wyjątkowych warunkach Joskin chce również pomóc swoim partnerom handlowym w zakresie sprzedażny sprzętu JOSKIN online. JOSKIN zachęca swoich handlowców i dilerów, aby zwiększyli kontakty telefoniczne i mailowe z klientami oraz korzystali z reklam na internetowych platformach rolniczych itp.

„Szukamy tez rozwiązań, by zorganizować sprzedaż online, która szybko zostałaby wdrożona, aby wesprzeć dilerów w sprzedażny sprzętu z zapasów po atrakcyjnej cenie. Aby kontynuować działalność, sektor maszyn rolniczych musi prowadzić sprzedaż. Musi również chronić zdrowie wszystkich zaangażowanych w nią osób, ograniczając maksymalnie kontakty”, dodaje Didier Joskin.

Według firmy JOSKIN ważne jest utrzymanie łańcucha dystrybucji, aby zagwarantować dostęp do maszyn rolniczych. Rolnicy i usługodawcy rolni potrzebują sprawnego sprzętu.

E-prenumerata magazynu Agro Profil

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników