środa, 28 lutego, 2024

John Deere przejmuje King Agro

spot_img

Firma King Agro będąca wiodącym producentem elementów z włókien węglowych zostanie przejęta przez John Deere na podstawie podpisanego porozumienia. Współpraca pomiędzy firmami miała początek już w 2015  roku. King Agro to prywatne przedsiębiorstwo z siedzibą w Walencji (Hiszpania) oraz filią w argentyńskim Campana. Po fuzji nazwa marki King Agro, a także istniejąca sieć sprzedaży pozostaną zachowane.

Dzięki przejęciu, klienci John Deere mogą czerpać z doświadczenia, kompetencji oraz designu firmy King Agro w segmencie produktów z włókien węglowych – mówi John May, Agricultural Solutions & Chief Information Officer w John Deere – Ogłoszona transakcja przyniesie korzyści w dzieleniu się najlepszymi praktykami w zakresie rozwoju wyrobów, produkcji, technologii, a także pozwoli czerpać korzyści z przewagi, jaką daje innowacja poparta doświadczeniem King Agro – podkreśla John May.

Obecnie rodzinna firma King Agro zatrudnia ok. 180 pracowników i może poszczycić się 30-letnim doświadczeniem w segmencie elementów z włókien węglowych.

John Deere Demo Tour

W nawiązaniu do fuzji John Deere zaprasza na Demo Tour najnowszego opryskiwacza samojezdnego, który odbędzie się w dniach 14 marca – 5 kwietnia br. John Deere R4050i PowrSpray -bo o nim mowa – posiada belkę z włókna węglowego o szerokości 36 m, a także nowy system pomp wirowych PowrSpray. Zastosowanie włókna węglowego znacząco wpływa na wytrzymałość belki, przy zachowaniu bardzo niskiej masy. W nowym opryskiwaczu samojezdnym John Deere umieścił również jedną bardzo wydajną pompę hydrauliczną zasilającą układ jezdny. Jest ona sprzężona z czterema w pełni regulowanymi silników kół, zamiast jednostek 2-biegowych.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z dealerem John Deere, który przedstawi szczegóły planowanych pokazów. |PR

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x