środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Jest zgoda na dopuszczenie kolejnego preparatu do zwalczania mszyc

spot_img

Za zgodą Ministra Rolnictwa na wniosek KZPBC zezwolono na tymczasowe stosowanie w uprawie buraka cukrowego środka ochrony roślin MOSPILAN 20 SP w celu zwalczania mszyc. Zezwolenie będzie obowiązywało od 20 maja 2022 r. do 23 sierpnia 2022 r.

MOSPILAN 20 SP. Warunki stosowania

MOSPILAN 20 SP jest środkiem ochrony roślin zawierającym substancję czynną acetamipryd.  Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,2 kg/ha.

Środek należy stosować w momencie pojawienia się pierwszych szkodników, od fazy, gdy widoczna jest pierwsza para jeszcze nie rozwiniętych liści do fazy gdy liście zakrywają 90% powierzchni gleby (BBCH 11-39). Do użycia preparatu zaleca się użyć 100-500 l wody na hektar i wykonać oprysk średniokroplisty. Maksymalnie raz w ciągu jednego sezonu wegetacyjnego można wykonać zabieg.

Plaga mszyc na terenie całego kraju

Postanowiono przywrócić zezwolenie na stosowanie tego środka ochrony roślin na problem wzmożonej aktywności mszyc w czasie wschodów buraka cukrowego. To drugie zezwolenie czasowe w tym roku na preparat przeciwko mszycom w buraku cukrowym. Wcześniej wydano zezwolenie dla preparatu Closer.

źródło: KZPBC

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x