sobota, 24 lutego, 2024

Jest oświadczenie Pfeifer & Langen Polska w sprawie awarii cukrowni w Środzie Wielkopolskiej

spot_img

W cukrowni w Środzie Wielkopolskiej doszło w środę rano do rozszczelnienia instalacji z tzw. gazem saturacyjnym w skład którego wchodzi głównie dwutlenek węgla. W wyniku tego ewakuowano ponad 180 osób, a 7 trafiło na obserwację do szpitali. Pfeifer & Langen Polska wydało oficjalne oświadczenie dotyczące awarii w cukrowni w Środzie Wielkopolskiej.

Stan zdrowia pracowników w Pfeifer&Langen jest stabilny

Jak wynika z przekazanych informacji, gdy poranna zmiana przyszła do pracy, jeden z pracowników poczuł się źle. Załoga zareagowała zgodnie z procedurami bezpieczeństwa firmy. Osoba poszkodowana została wyprowadzona na zewnątrz, ogłoszono alarm, ewakuowano załogę oraz wezwano karetkę pogotowia oraz straż pożarną.

“Według informacji, które otrzymaliśmy od lekarzy nie występują zagrożenia dla życia i zdrowia naszych pracowników” – przekazał Roman Kubiak, prezes zarządu Pfeifer &Langen Polska.

Co było powodem groźnej awarii w cukrowni?

Wiele wskazuje na to, że do awarii doszło z powodu rozszczelnienia instalacji do pomieszczenia warsztatu dostał się gaz saturacyjny – składający się głównie z dwutlenku węgla ale także z możliwą niewielką domieszką tlenku węgla. 

“W tym momencie najważniejszy jest dla nas stan zdrowia pracowników. Siedem osób trafiło na obserwację. Według informacji, które otrzymaliśmy, wszyscy czują się dobrze” podkreśla prezes Roman Kubiak.

Firma od razu wszczęła postępowanie wyjaśniające we współpracy z odpowiednimi służbami.

źródło: Pfeifer & Langen Polska

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x