piątek, 23 lutego, 2024

Jechał ciągnikiem drogą ekspresową

spot_img

Niedawno pisaliśmy o kombajnie jadącym autostradą A1 pod Częstochową [CZYTAJ TUTAJ], a tu kolejny podobny przypadek.Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kościanie (woj. wielkopolskie), w ubiegły czwartek patrol ruchu drogowego został skierowany na kościański odcinek drogi ekspresowej S5. Tam, tuż przed zjazdem w kierunku miejscowości Kobylniki, policjanci zatrzymali do kontroli 22-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Po kontroli funkcjonariusze skierowali zestaw na zjazd z „ekspresówki” i zabezpieczyli ruch na tym odcinku.

Cel: Podkarpacie!

22-latek wyjaśnił policjantom, że tak go poprowadziła nawigacja i jechał pasem awaryjnym. Ursus z przyczepą został zakupiony w okolicy. Pojazdy miały dotrzeć do firmy transportowej mieszczącej się na terenie powiatu kościańskiego. Następnie maszyny miały zostać przetransportowane dalej do miejsca docelowego w województwie podkarpackim. Ostatecznie policjanci ukarali kierowcę ciągnika mandatem karnym.

Policja przypomina o zakazie

Policja przypomina też o zakazie poruszania się tego typu pojazdów po drodze ekspresowej. Po tego typu drogach nie wolno też spacerować pieszo, jeździć rowerem, pojazdem wolnobieżnym lub zaprzęgiem konnym. Takie postępowanie stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników „eski”, co wynika chociażby ze znacznych różnić prędkości.

Źródło: KP Policji w Kościanie
Foto: ARCH. AP

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x