środa, 3 marca, 2021

[WIDEO] Kombajnem jechał po autostradzie. Tłumaczył się, że nie wiedział o zakazie.

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Niecodzienny widok zaskoczył funkcjonariuszy Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic podczas piątkowego patrolu na częstochowskim odcinku autostrady A1. Policjanci zostali  powiadomieni o poruszającym się po autostradzie kombajnie zbożowym. Po kilku minutach od zgłoszenia funkcjonariusze  potwierdzili ten niecodzienny fakt.

Kombajnista nie wiedział o zakazie

Kierujący maszyną rolniczą wyjaśnił mundurowym, że nie wiedział o tym, że tego typu pojazdem nie można poruszać się po autostradzie, mimo że pojazd swoją szerokością zajmował więcej niż jeden pas ruchu. I tylko, jak informuje policja, dzięki czujności wszystkich wyprzedzających, nie doszło do wypadku. Teraz o konsekwencjach karnych rozstrzygnie sąd, do którego zgodnie z procedurami zostanie skierowany wniosek o ukaranie kierującego kombajnem.
Ostatecznie funkcjonariusze policji udzielili pomocy kierującemu kombajnem i przeprowadzili bezpieczny pilotaż pojazdu do najbliższego zjazdu z autostrady.

W powyższym kontekście policja przypomina, że autostrady i drogi ekspresowe przeznaczone są tylko i wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, a więc pojazdów silnikowych o konstrukcji umożliwiającej jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i motorowerów.

Źródło i foto: portal Śląska Policja

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Sprawdź czy nie zawieszą ci renty albo emerytury?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokości nowych kwot miesięcznego przychodu decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 marca 2021 r. A zatem...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły