sobota, 24 lutego, 2024

Jak zabezpieczyć gaz LPG do suszenia przed sezonem?

spot_img

Praca na roli to jeden z najtrudniejszych kawałków chleba. W obecnych czasach szalejącej inflacji, suszy, nieuczciwych kontrahentów, mnóstwa przepisów krajowych i unijnych życie rolnika jest niezwykle stresujące. Do tych zmartwień dochodzi teraz kalkulacja kosztów suszenia kukurydzy.

Istnieje jednak sposób, by w czasie żniw zdjąć ze swoich barków zmartwienie związane z pracą suszarni. Jak to możliwe?

Suszenie kukurydzy gazem – trudne czasy dla rolników

Obecnie działalność rolnicza to nie tylko dbanie o ziemię, dobrostan roślin i ogromna praca zgodnie z rytmem natury, ale też prowadzenie firmy, w której trzeba spiąć ze sobą wiele wątków. Napięcie i stres związane z trudną sytuacją biznesową przekładają się na zmniejszenie koncentracji podczas żniw czy życie prywatne rolników.

Na szczęście istnieje sposób, by zabezpieczyć przynajmniej jeden z elementów działalności – suszarnie i dostawy niezbędnego gazu.

Wie o tym doskonale pan Arkadiusz z powiatu świeckiego, prowadzący duże gospodarstwo rolne z pokaźną hodowlą bydła mlecznego. Rolnik w 2 tygodnie zamontował mobilną suszarnię na gaz płynny z firmą Romgaz. Co dziś sądzi o tej inwestycji?

Suszarnia na LPG – dlaczego warto?

Pan Arkadiusz utrzymuje się z rolnictwa przez całe życie i przetrwał już wiele trudnych momentów. Wie bowiem, że na każdy problem można znaleźć optymalne rozwiązanie. Tak było i tym razem, gdy dowiedział się, że dostawy gazu mogą być zagrożone, a firma wykonująca instalację zaczęła spóźniać się z realizacją.

– Za 3 tygodnie miałem rozpocząć żniwa. Miałem swoją suszarnię, ale firma wykonująca instalację gazową spóźniała się z robotą, W Internecie przeczytałem o ofercie Romgazu na mobilne instalacje gazowe dostępne od ręki i chciałem zobaczyć, co mogą mi zaproponować. Przedstawiciele firmy przyjechali i za darmo sprawdzili, jakie rozwiązanie będzie dla mnie najlepsze – opowiada pan Arkadiusz.

Firma Romgaz w ciągu 12 dni postawiła zbiornik na gaz LPG do mobilnej suszarni, zapewniając rolnikowi spokój na tym etapie prac.

Dla pana Arkadiusza mobilny zbiornik był jedyną opcją, by zdążyć z uruchomieniem suszarni przed żniwami.

Co dzięki współpracy z Romgaz uzyskał pan Arkadiusz?

  1. Kontrakt na całoroczną dostawę czystego propanu technicznego na jasnych zasadach finansowych.
  2. Wszelkie formalności załatwione przez przedstawicieli Romgazu.
  3. Zbiornik o maksymalnej, dostępnej bez decyzji środowiskowej pojemności, wystarczającej na pokrycie potrzeb suszarni zbożowej.
  4. Pewność, że gaz zostanie dostarczony w ciągu 24 godzin od zamówienia.
  5. Opcja przestawiania mobilnego zbiornika i suszarni między gospodarstwami.
  6. Możliwość postawienia zbiornika po żniwach w dogodne miejsce.

Oszczędność czasu, brak dokumentacji i pewność dostaw, a w konsekwencji o wiele mniej stresu podczas żniw utwierdzają dziś pana Arkadiusza w przekonaniu, że podjął słuszną decyzję.

Nadajnik umieszczony na zbiorniku pozwala firmie Romgaz stale monitorować poziom gazu, by w razie potrzeby poinformować odbiorcę o niskim stanie i zaproponować dostawę.

Efekty pracy z suszarnią LPG

Mobilna instalacja do suszarni na gaz płynny LPG od Romgaz świetnie sprawdza się przy każdym typie zbóż. Wydajna i dokładna, bezpieczna dla środowiska technologia nie wpływa na jakość upraw. Dzięki temu, że można ją postawić w ciągu zaledwie kilkunastu dni, warto zainwestować w nią nawet na moment przed żniwami. Z pewnością sprawdzi się doskonale przez wiele kolejnych lat, zabezpieczając gospodarstwo przed zawirowaniami politycznymi w przyszłości.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x