środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Jabłka Grójeckie docenione przez Komisję Europejską

spot_img

Jabłka Grójeckie zostały wyróżnione i docenione przez Komisję Europejską! Te najlepsze polskie jabłka posiadające Chronione Oznaczenie Geograficzne jako jedyny polski produkt znalazły się w publikacji KE „Sensacja” gotuj z najlepszych europejskich produktów! Wybrany przepis na szarlotkę z lodami z maślanki został przygotowany przez Bartosza Szymczaka z restauracji Rozbrat 20.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia – mówi Magdalena Wrotek-Figarska Dyrektor Biura Stowarzyszenia Sady Grójeckie – Uważam, że przygotowana przez Komisję Europejską publikacja jest doskonałym sposobem na promocję wyjątkowych, europejskich produktów. Jabłka są bardzo uniwersalnym składnikiem kulinarnym. Oczywiście najbardziej kojarzą się nam z szarlotką i deserami, ale nie zapominajmy, że można ich używać także do mięs  i sałatek. Mam nadzieję, że to wyróżnienie sprawi, że Jabłka Grójeckie staną się inspiracją kulinarną już na Świątecznym stole. Chciałabym również pogratulować Panu Bartoszowi tak wspaniałego pomysłu na przepis.

Chronione Oznaczenie Geograficzne to oznaczenie wprowadzone przez Komisję Europejską między innymi w celu ochrony producentów i konsumentów przed podrobionymi produktami spożywczymi. Jabłka Grójeckie zostały nim wyróżnione z powodu unikalnych warunków klimatycznych i glebowych, w których są produkowane. Stawia to je na równi z najbardziej znanymi i cenionymi europejskimi produktami takimi jak ocet balsamiczy lub parmezan.

– Jestem przekonana, że najlepszą formą promocji polskich produktów jest pokazanie możliwości kulinarnych jakie stwarzają – dodaje Wrotek-Figarska – W planach Stowarzyszenie na przyszły rok mamy już uruchomienie dużej akcji promocyjnej pokazującej w jaki sposób ciekawie gotować z wykorzystaniem jabłek. Są one przecież nie tylko smaczne, ale przede wszystkim bardzo zdrowe.

Nie pozostaje  nam chyba nic innego niż zakasać rękawy i przygotować taki pyszny deser dla najbliższych na Święta!

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x