środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

IGC obniża prognozy światowej produkcji zbóż w sezonie 2021/22

spot_img

Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) w najnowszym raporcie (z 17.02.2022) zakłada, że globalne zbiory zbóż w sezonie 2021/22 wyniosą 2,281 mld ton. Jest to o 5 mln ton mniej niż w prognozie sprzed miesiąca, głównie przez mniejszą produkcję kukurydzy w Ameryce Południowej.

IGC szacuje, że całkowita produkcja zbóż w sezonie 2021/22 będzie nadal rekordowa i o 3,0% wyższa rok do roku. Wzrost produkcji kukurydzy, pszenicy i sorgo (r/r) zrównoważy mniejsze zbiory jęczmienia i innych zbóż gruboziarnistych.

IGC obniżyła symbolicznie (m/m) światową konsumpcję zbóż do 2,287 mld ton, co także jest rekordowym poziomem (+2,3% r/r).

Oczekiwane światowe zapasy zbóż na koniec sezonu 2021/22 zostały podniesione w tym miesiącu o 2 mln ton (m/m) do 596 mln ton. Będzie to wynik o 5 mln ton mniejszy niż sezon wcześniej.

Prognoza IGC dla rynku zbóż (razem):

Na rynku pszenicy zużycie globalne ziarna (781 mln ton) będzie równe zbiorom (781 mln ton), a zapasy na koniec tego sezonu pozostaną na niezmienionym poziomie (r/r) 278 mln ton.

Prognoza IGC dla rynku pszenicy:

W przypadku kukurydzy światowa produkcja (1,203 mld ton) powinna wyprzedzić konsumpcję (1,199 mld ton) i doprowadzić do częściowego odbudowania poziomu zapasów.

Prognoza IGC dla rynku kukurydzy:

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: IGC

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x