sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Hongkong zakazuje importu drobiu

spot_img

27 listopada br. w związku z potwierdzeniem wystąpienia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu wolsztyńskiego w województwie wielkopolskim, państwowa służba weterynaryjna Hongkongu poinformowała krajowy Główny Inspektorat Weterynarii o wprowadzeniu ograniczeń importowych dla drobiu z ww. powiatu. 

Zakazowi eksportu do Hongkongu podlega mięso drobiowe (tuszki, elementy, podroby) oraz produkty drobiowe (w tym jaja), pochodzące z powiatu wolsztyńskiego. Ograniczenia eksportowe weszły w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Pierwsze ognisko nowej fali

Przypomnijmy: 24 listopada 2020 r. Główny Lekarz Weterynarii otrzymał z Państwowego Instytutu  Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach dodatnie wyniki badań laboratoryjnych potwierdzające wystąpienie ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 na fermie kur niosek w miejscowości Wroniawy w gminie Wolsztyn 

To ogółem 33 ognisko HPAI w 2020 r. na terytorium Polski i jednocześnie pierwsze w drugim półroczu bieżącego roku. czyli po tym jak 13 sierpnia 2020 roku Polska odzyskała status kraju wolnego od wysoce zjadliwej ptasiej grypy. 

 
Źródło: GIW
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x