czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Pomoc dla hodowców świń. Rusza nabór wniosków!

spot_img

Już od 15 lutego 2022 roku, hodowcy trzody chlewnej będą mogli składać wnioski o pomoc na utrzymanie hodowli. 

Komisja wydała zgodę!

– To dobra wiadomość dla hodowców trzody chlewnej zmagających się z niskimi cenami skupu – mówił podczas dzisiejszej (2 lutego br.), konferencji prasowej Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. – Wczoraj Komisja Europejska zaakceptowała nasz plan pomocy dla rolników utrzymujących lochy i prosięta. Pomocą w wysokości 1000 zł na utrzymanie lochy, będą objęci ci rolnicy, którzy zgłosili urodzenie prosiąt w terminie od 15 listopada 2021 roku do końca marca bieżącego roku. Wnioski będzie można składać już od 15 lutego bieżącego roku do końca kwietnia. Głównym motywem naszego działania jest zachęta dla rolników, by w tym trudnym okresie, przy tak  niskich cenach skupu, poniżej kosztów produkcji, nie rezygnowali z hodowli. Oczywiście najlepiej byłoby gdyby ceny skupu znacząco wzrosły po 1 kwietnia, ale gdyby tak się nie stało, to rozważymy przedłużenie tej formy wsparcia.  

Podstawą naliczania wsparcia będzie dopłata w wysokości 1000 zł za każde 10 prosiąt urodzonych w wyżej wspomnianym okresie. 

Biura powiatowe ARiMR

Wnioski będzie można składać w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tam też, podobnie jak na stronie internetowej ARiMR, dostępne będą odpowiednie formularze wraz z informacjami dotyczącymi dokumentacji i szczegółów naboru. 
Podczas dzisiejszej konferencji Wicepremierowi Kowalczykowi towarzyszył Sekretarz Stanu w MRiRW Ryszard Bartosik, który przedstawił informacje dotyczące form zgłaszania wniosków. 

Źródło i foto: MRiRW

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x