wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Największy producent drobiu na Ukrainie wznawia eksport drobiu

spot_img

Wojna ogranicza kluczowe dostawy towarów rolnych, które Ukraina wysyła na rynki światowe, od zbóż po drób. O potencjalnej oznace optymizmy poinformowała agencja Bloomerang. Podobno największy ukraiński producent drobiu, MHP, wznowił eksport i jest gotowy do rozpoczęcia kampanii zasiewów na dużą skalę. 

Zasiewy pomimo zagrożenia

Wcześniej ukraińska firma wstrzymała wysyłki zagraniczne, ponieważ przerwany został łańcuch dostaw, zamknięte zostały porty morskie, a statki handlowe omijają ten region. Firma została odcięta od morskich tras transportowych, które były niezbędne do prowadzenia działalności eksportowej. W warunkach wojennych zaczęto jednak poszukiwać alternatywnych rozwiązań.

 Z informacji udzielonych dla Bloomberg News przez przedstawiciela MHP wynika, że eksport drobiu został wznowiony poprzez uruchomienie transportu ciężarowego. Rozważany jest również eksport koleją, ale stanowi on pewne trudności ze względu na różnice w infrastrukturze między kolejami ukraińskimi a europejskimi. Ukraińska firma planuje również rozpocząć od kwietnia kampanię zasiewów na dużą skalę – obsiać 95 proc. swojej ziemi. Kampania zasiewów objęłaby środkową i zachodnią część z Ukrainy, czyli regiony, które są uważane za bezpieczniejsze w porównaniu do reszty kraju. Dla firmy najważniejsza jest teraz koncentracja na pozyskiwaniu pieniędzy, które są niezbędne do sfinansowania kampanii zasiewów na 360 tys. hektarów ziemi.

Źródło: KIPDIP
zdj:pixabay

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x