środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Grudzień bogaty w nabory

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trwających obecnie naborach wniosków o przyznanie pomocy z funduszy Unii Europejskiej w ramach PROW 2014 – 2020. ARiMR sygnalizuje też kolejne otwarcia. 

Aż siedem aktywnych naborów

Warto więc by rolnicy, producenci rolni i inni mieszkańcy obszarów wiejskich zapoznali się z warunkami udziału w poniższych naborach Agencji na: 

– przetwórstwo i Rolniczy Handel Detaliczny (RHD) – termin składania do 24 grudnia 2020 r. (szczegółowe przypomnienie w osobnym artykule),

– na inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 – składanie do 30 grudnia 2020 r.
– na modernizację gospodarstw rolnych – w obszarze nawadniania w gospodarstwie – trwa do 28 stycznia 2021 r.
– na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej – do 31 grudnia 2020 r.- na pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich (nie ASF) – do 31 grudnia 2020 r.- na wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej – nabór do 13 stycznia 2021 r.

Natomiast od 29 grudnia 2020 do 26 lutego 2021 r. będzie można składać wnioski o przyznanie wsparcia na inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych. 

Szczegółowe informacje na temat kwot możliwych do pozyskania, wniosków i dokumentacji dostępne są na stronie internetowej ARiMR. 

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x