poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Groźne zderzenie ciągnika rolniczego z ciężarówką

spot_img

Do niebezpiecznego wypadku doszło w sobotę 22 lutego br. około godz. 9.00 w Chodkowie (gmina Bodzanów, woj. Mazowieckie). Na jednym z tamtejszych skrzyżowań ciągnik rolniczy marki Deutz-Fahr ciągnący przyczepę rolniczą zderzył się z samochodem ciężarowym z naczepą. W efekcie, ciągnik rolniczy wypadł z drogi, wjechał w płot posesji znajdującej się po lewej stronie jezdni i przewrócił się na bok. Natomiast samochód ciężarowy pozostał w pasie jezdni. Uszkodzeniu uległa lewa strona kabiny ciężarówki.

 

 

W akcji ratowniczej uczestniczyli strażacy z JRG-3, OSP Kanigowo i Zespół Ratownictwa Medycznego. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz kierowaniu ruchem. Na szczęście ani kierowca ciągnika rolniczego ani kierowca ciężarówki nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Policja ustala, który z prowadzących był sprawcą wypadku.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: Fb OSP Kanigowo

Zawrotna prędkość ciągnika i wypadek na zakręcie… do sklepu [WIDEO]

 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników