wtorek, 28 września, 2021
spot_img

Glora 633 EC nowe rozwiązanie na T1 od Sumi Agro Poland

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

W dobie wycofywanych substancji czynnych potrzebne są nowe rozwiązania. Takie również ma firma Sumi Agro Poland.  Glora 633 EC łączy w sobie dwie substancje czynne prochloraz i fenpropidynę. Nowy fungicyd wykazuje działanie powierzchniowe, wgłębne i układowe. Preparat przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie przed chorobami grzybowymi pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego i żyta ozimego.

 Choroby podstawy źdźbła i liści to główni przeciwnicy rolnika w walce o wysoki plon zbóż. Stąd tak ważna jest skuteczna, solidna ochrona fungicydowa już od samego początku wiosennej wegetacji. Jej brak może skutkować dla producenta zbóż utratą środków zainwestowanych w produkcję. GLORA 633 EC to środek grzybobójczy stworzony właśnie z myślą o zabiegu T1. Unikatowe połączenie dwóch znanych substancji czynnych to podstawa jego skuteczności, której poziom na pewno zadowoli każdego rolnika. – przekonuje Marta Strzelecka-Berek, Kierownik ds. Produktów Rolniczych Sumi Agro Poland Sp. z o.o.

Nowy fungicyd zbożowy GLORA 633 EC zawiera substancje czynne z dwóch różnych grup chemicznych – prochloraz i fenpropidynę. Prochloraz jest substancją wykazującą działanie wgłębne. Fenpropidyna wykazuje działanie systemiczne. W szybkim tempie jest pobierana przez zielone części rośliny, a następnie przemieszczana w niej, dzięki czemu chroni cały liść.

GLORA 633 EC do ochrony zbóż 

GLORA 633 EC to odpowiedź na potrzebę stworzenia silnego zabezpieczenia upraw przed najważniejszymi chorobami podstawy źdźbła i liści. W zależności od gatunku zbóż rejestracja

obejmuje:

▪ Pszenica ozima: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy.

▪ Pszenica jara: mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy.

▪ Pszenżyto ozime: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septoriozy liści, brunatna plamistość liści, rdza brunatna.

▪ Żyto ozime: łamliwość podstawy źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rynchosporioza zbóż, rdza brunatna.

Kiedy stosować?

To co  z  pewnością jest atutem preparatu to elastyczność stosowania. Fungicyd może być stosowany w wielu stadiach rozwojowych zbóż – od strzelania w źdźbło, aż do zakończenia kłoszenia (BBCH 30-55). Ważne jest również to, że Glora 633 EC sprawdzi się również w niskich temperaturach, już od 5°C, i zmiennych warunkach pogodowych. Pozwala to na wcześniejsze, a zatem jeszcze lepsze zabezpieczenie zbóż przed infekcjami. Dodatkowo, środek można stosować zarówno solo, jak i w mieszaninach, co przekłada się na jeszcze wyższą skuteczność i oszczędność ochrony.

Fungicyd GLORA 633 EC będzie dostępny w opakowaniach 1 i 5 litrów. Zalecana dawka preparatu wynosi 1,5 l/ha.

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
571ObserwującyObserwuj
8,490SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x