czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

spot_img

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno- tutaj nad ranem temperatura spadnie do -2/0 stopni. Na pozostałym obszarze w nocy od 0 do 4 stopni. 0 stopni i opady śniegu pojawią się od Lublina po Podkarpacie, Małopolskę, Góry Świętokrzyskie, z tym, że w rejonie Cieszanowa nie powinno padać. W centrum sucho i pochmurno. Zaś w pasie od Podlasia po środkowe i wschodnie Mazowsze, Górny Śląsk chwilami popada mżawka i tu 3-4 stopnie na plusie.

W ciągu dnia padać ma na wschodzie- jedynie rejon Włodawy, Chełmu, wschodniego Roztocza intensywne opady mają nie dotrzeć- tam słabo popada albo pokropi. W pasie od Kocka po Lublin, Puławy, Kielce, Kraków, Rzeszów ma lać i sypać i to intensywnie przez cały dzień. Wieczorem strefa opadów zacznie cofać się na zachód, docierając o zmroku do Ostrołęki, Pułtuska, Płocka, Skierniewic, Łodzi, Działoszyna, Opola- do wieczora raczej sucho i tylko chwilami może pojawić się słaba mżawka. Na zachodzie i północy przejasnienia i słońce- dopiero po południu i wieczorem miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej.

Cofanie się frontu na wschód w czwartek przyniesie jednak opady również na dość suchych Kujawach, Mazurach, możliwe, że i na Warmii- im bliżej granicy z kaliningradem tym suszej i słoneczniej. Cofanie frontu przyniesie nam ciepłe powietrze na weekend

Nocami znów będzie powyżej 5/10 stopni, zaś w ciągu dnia 12-17 stopni, z dużą ilością chmur i chwilami opadami deszczu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x