piątek, 22 października, 2021
spot_img

Flagi i maszty w każdej gminie? Co trzeba zrobić?

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Ruszył rządowy Projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on  sfinansowanie przez Radę Ministrów zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Jednak inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć ma  od woli mieszkańców.  

Trzeba zebrać głosy
 
Żeby wziąć udział w akcji należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia dla tej inicjatywy korzystając ze specjalnego internetowego formularza pod adresem: gov.pl/bialoczerwona  
Zgodnie z regulaminem projektu dla gmin, których liczba mieszkańców nie przekracza 20 000, wystarczy minimalna ilość 100 głosów. Dla gmin z przedziału od 20 000 do 100 000 mieszkańców należy zebrać min. 500 głosów. Natomiast dla gmin o liczebności powyżej 100 000 mieszkańców trzeba oddać min. 1000 głosów. Głosy poparcia zbierane będą do dnia 11 listopada br. Całościowa realizacja projektu planowana jest na okres od 25 sierpnia 2020 r. do 30 czerwca 2021 r. Intencją akcji ma być uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości i rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Uroczysta wizyta premiera

Organizatorzy projektu zachęcają do jak najliczniejszego udziału w głosowaniu. Dla trzech gmin, które osiągną najlepsze procentowo wyniki w stosunku do liczby mieszkańców, przewidziano nagrodę specjalną w postaci wizyty Prezesa Rady Ministrów podczas uroczystości oddania do użytku masztu z „Biało-czerwoną”. Częścią akcji jest też dobrowolny udział liderów, którzy zachęcać mają mieszkańców do głosowania. Najaktywniejsi otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Gminy instalują Premier finansuje

Zakupem masztów i flag ich instalacją mają się zająć gminy, a ich finansowanie leży po stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przy czym organizatorzy akcji: Kancelaria PRM i Ministerstwo Cyfryzacji, zastrzegają sobie prawo określenia technicznych parametrów masztów i flag kupowanych w ramach projektu. Więcej szczegółów znaleźć można w regulaminie projektu dostępnym na stronie internetowej Rady Ministrów w zakładce: „Bialoczerwona”.


Źródło: Kancelaria Prezesa RM
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x