czwartek, 22 lutego, 2024

Firma Claas znacznie zwiększyła sprzedaż

spot_img

W roku finansowym 2017 firma Claas znacznie zwiększyła sprzedaż do 3.76 bilionów euro. W roku poprzednim sprzedaż wyniosła 3.63 bilionów euro. Zyski Claas zostały niemalże podwojone i osiągnęły wartość 184 milionów euro w porównaniu do 93 milionów euro w roku ubiegłym.

Udało nam się skupić na ustabilizowaniu wzrostu sprzedaży na rynku maszyn rolniczych i jednocześnie znacząco poprawić rentowność– mówi pan Herman Lohbeck, rzecznik prasowy Grupy Claas. Ten silny wzrost nastąpił głównie dzięki rynkowi rolniczemu w Europie Wschodniej, gdzie wysokie plony przyczyniły się do zwiększenia zapotrzebowania na nowoczesny sprzęt rolniczy najwyższej klasy– tłumaczy pan Lohbeck.

W ujęciu globalnym, w ubiegłym roku rynki profesjonalnego sprzętu rolniczego odnotowały wzrost sprzedaży. Claas w Niemczech uzyskał niewielki wzrost, natomiast we Francji zanotowano drastyczny spadek sprzedaży – spowodowany zniesieniem specjalnej amortyzacji podatkowej dla rolników. Niewiele lepsza sytuacja panowała na rynkach w USA i Chinach.

Firma Claas nieustannie inwestuje w badania i rozwój swoich produktów. W ostatnich latach roczny budżet na tego typu działania utrzymuje się na podobnym poziomie i wynosi ponad 200 milionów euro. Wspomniane inwestycje przynoszą jednak rezultaty w postaci złotego medalu i czterech srebrnych medali za innowacyjne rozwiązania – przyznanych przez Niemiecki Związek Rolniczy podczas Targów Agritechnika 2017. Nowy ciągnik Axion 900 oraz nowy ładowarka teleskopowa Scorpion, które zostały opracowane we współpracy z firmą Liebherr, zdobyły tytuł “Maszyny Roku”. Ponadto w Dissen w Dolnej Saksonii oddano do użytku centrum rozwoju elektroniki, a w Harsewinkel powstaje nowe centrum testowo-inspekcyjne oraz tzw. “Szklarnia”, czyli miejsce do pracy nad rozwojem przyszłościowych modeli biznesowych. |PR

 

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x