piątek, 3 lutego, 2023
spot_imgspot_img

Elatus Plus Zboża – ochrona fungicydowa od Ampol-Merol

-REKLAMA-spot_img

W tym roku wegetacja roślin wyjątkowo szybko nabrała wiosennego tempa. Ten fakt generuje dużą liczbą zagrożeń występujących na polu. Widzimy agrofagi, których w latach ubiegłych nie odnotowaliśmy. Musimy działać szybko i zdecydowanie. Skuteczna ochrona to odpowiedni dobór substancji aktywnych,które niszczą patogeny na każdym etapie rozwoju a jednocześnie na długo zabezpieczają rośliny przed kolejnymi infekcjami. W przypadku ochrony zbóż bardzo dobrze sprawdzi się Elatus Plus Zboża

Zboża – Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych

Elatus Plus Zboża – jaką spełnia rolę?

To kompleksowe rozwiązanie, przeznaczone do zwalczania już istniejących chorób grzybowych i zapobiegania dalszym ich rozwojem.

Pakiet posiada szeroki zakres terminu stosowania – BBCH 31-BBCH 69, czyli od pierwszego kolanka do końca kwitnienia. Jednak najwyższą efektywność osiąga w zabiegu T2, czyli na liść flagowy BBCH 37-39.

Elatus Plus Zboża to bezpieczny dla roślin zestaw, który składa się z dwóch oddzielnych preparatów w jednym kartonie. Przeznaczony jest do ochrony od 8,33 do 10 ha powierzchni plantacji. W środku znajduje się Elatus Plus (5 l) oraz Sakura 274 EC (5 l).

 

Elatus Plus – co zawiera?

Elatus Plus ZbożaElatus Plus to 100 g czystego solatenolu (benzowidyflupyr), który należy do grupy karboksyamidów SDHI o bardzo dobrych właściwościach fizjologicznych dla roślin. Zmniejsza wydzielanie etylenu, przez co w roślinach sprawniej zachodzi proces fotosyntezy i transport asymilatów z liści do kłosa.

Dodatkowo zabezpiecza roślinę przed nadmierną utratą wody oraz skutecznie zapobiega i leczy choroby tj. septorioza liści, septorioza plew, rdza żółta, rdza brunatna, rynchosporioza, ramularia w jęczmieniu i inne. Substancja wykazuje wysoką lipofilność i doskonale łączy z woskami liści, zachowując skuteczną ochronę.

Towarzyszący mu fungicyd Sakura 274 EC zawiera  dwa triazole: tebukonazol i bromukonazol. Te substancje szybko niszczą już dobrze rozwinięte – chorobotwórcze grzybnie w roślinie.

Elatus Plus Zboża wyłącznie od Ampol-Merol to idealne rozwiązanie do osiągnięcia najwyższych plonów i ekonomicznej satysfakcji.

Więcej informacji www.elatus.ampol-merol.pl.

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

24,041FaniLubię
9,709ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników