środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Dwa miliony ton ziarna w Osłej w ciągu siedmiu lat!

spot_img

W wybudowanym przez firmę FEERUM kompleks magazynowy dla firmy Młynpol codziennie przyjmuje się minimum 800 ton ziarna zbóż, co daje niebywały wynik 2 milionów ton ziarna w trakcie 7 lat nieprzerwanej pracy. Obiekt w Osłej to jeden z największych obiektów suszarniczo – magazynowych, a jednocześnie najnowocześniejszy punkt przyjęć zboża w Polsce.

Obiekt w Osłej

Zakład Młynpol w Osłej to jeden z najnowocześniejszych i największych punktów przyjęć zboża w Polsce. Do zakładu ziarno zbóż dostarczają zarówno najwięksi producenci, jak również ci mniejsi.

Obiekt w Osłej od początku był budowany przez Feerum, jako wykonawcą generalnym. Pierwszy etap budowy trwał niecały rok, chociaż utrudniały to warunki pogodowe, a także konieczność częściowej wymiany gruntu. W skład obiektu wchodzi 8 płaskodennych silosów każdy o pojemności 9 000 ton, a także 6 silosów lejowych, których całkowita pojemność wynosi 6000 ton. Dodatkowo obiekt wyposażony został w wysokowydajna suszarnię, której sprawne i efektywne działanie pozwala na obsługę dostawców nawet w trakcie żniw.

Ważne są parametry ziarna

Zarówno proces przyjęcia, jak i składowania sterowany jest komputerowo. Ziarno po dotarciu do zakładu jest poddane dokładnym, wielokierunkowym badaniom. Każda partia jest testowana przy użyciu metody tradycyjnej, a także nowoczesnej aparatury. – Zastosowaliśmy tutaj system pozwalający na monitorowanie i rejestrację parametrów magazynowanego surowca, dzięki temu w obiekcie Młynpol panują właściwe warunki przechowywania ziarna przez wiele miesięcy, bez obniżenia jego właściwości – mówi Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy FEERUM S.A.

Ciągła ekspolatacja

Pomimo intensywnej eksploatacji obiektu zastosowane w kompleksie urządzenia transportowe nie wykazują nadmiernego zużycia, jest to możliwe dzięki wysokiej jakości produktów FEERUM. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z FEERUM. Wszystkie sugestie, które pojawiły się w trakcie projektowania obiektu oraz te, które pojawiły się w okresie wieloletniej eksploatacji obiektu zostały zrealizowane w pełni. Ważne jest dla nas wsparcie działu serwisowego FEERUM w bezproblemowej wymianie części, które podlegają zużyciu. Sprawny serwis w przypadku kompleksu  pracującego 365 dni w roku to podstawa – podkreśla Jerzy Pelc, kierownik zakładu Młynpol w Osłej.

Łączna pojemność inwestycji zrealizowanych przez firmę FEERUM przekracza 3 mln m3. A produkty tej firmy są doceniane przez klientów w 12 krajach.

Na fanpage’u firmy FEERUM można zobaczyć krótki film ukazujący obiekt

https://www.facebook.com/feerumsa/videos/1449747245130416/

Feerum Osłej Feerum w Osłej

Fot. firmowe

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x