czwartek, 3 kwietnia, 2025
spot_img

Dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich 2025 [STAWKA, TERMINY, WNIOSEK]

spot_imgspot_img

W 2025 roku pszczelarze również mogą ubiegać się o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. Nabór wniosków rozpoczął się 1 kwietnia 2025 r. i potrwa do końca maja 2025 r. Wsparcie to jest częścią pomocy de minimis. Ile wynosi stawka płatności do każdej przezimowanej rodziny pszczelej? Sprawdź!

Dopłaty do przezimowanych rodzin pszczelich 2025 – stawka

W 2025 roku pszczelarze będą mogli ubiegać się o dopłaty do przezimowanych rodzin pszczelich. Wsparcie to ma charakter pomocy de minimis, a stawka płatności wynosi 50 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej.

Ile trzeba mieć uli, żeby dostać dotację?

Dotacja jest przyznawana do każdej przezimowanej rodziny pszczelej, więc liczba uli zależy od liczby przezimowanych rodzin pszczelich w posiadaniu pszczelarza. Istotne jest, aby te rodziny były wpisane do rejestru weterynaryjnego.

Kiedy wnioski na przezimowane rodziny pszczele?

Nabór wniosków rozpocznie się 1 kwietnia 2025 r. i potrwa do końca maja 2025 r. Wnioski można składać na kilka sposobów, w tym bezpośrednio w biurach ARiMR, pocztą rejestrowaną, bądź elektronicznie przez platformę ePUAP lub usługę mObywatel.

Do wniosku należy dołączyć:

  1. Zaświadczenie powiatowego lekarza weterynarii wydane w 2025 roku, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia pasieki, które potwierdza:
    • Wpisanie pszczelarza do rejestru
    • Liczbę pni pszczelich w pasiece.
  2. Zaświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis, jeżeli w treści wniosku nie zostało złożone oświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis w ostatnich 3 latach.
  3. Wypełniony i podpisany wniosek o wpis do EP, w przypadku braku tzw. numeru EP (numeru identyfikacyjnego producenta), który należy dołączyć do wniosku.

Wniosek o dopłaty do przezimowanych rodzin pszczelich 2025 [POBIERZ WNIOSEK]

POBIERZ – Wniosek o dopłaty do przezimowanych rodzin pszczelich 2025

spot_imgspot_img
Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x