piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Dopłaty dla pszczelarzy wydłużone. Do kiedy?

spot_img

Termin składania wniosków o pomoc dla pszczelarzy w 2022 r. został wydłużony do połowy sierpnia. Nabór dotyczy dwóch działań: ,,Zakup pszczół” oraz ,,Zakup sprzętu pszczelarskiego”.

Nabór wniosków dla pszczelarzy wydłużony do 15 sierpnia

O wydłużeniu akcji pomocowej dla pszczelarzy poinformował ARiMR. Wnioski o dotacje dla pszczelarzy należy składać do Centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa do dnia 15 sierpnia 2022 r. Niemniej jednak wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą w ramach podanych działań muszą być poniesione do dnia 31 lipca 2022 r.

Wydłużenie terminu wymaga zawarcia aneksu do podpisanej z KOWR umowy.  W tej sytuacji należy wydrukować dwa egzemplarze stosownego wzoru aneksu ( dostępne na stronie KOWR) i uzupełnić wymagane dane. Po podpisaniu  obydwu egzemplarzy aneksu przez osoby reprezentujące podmiot uprawniony zgodnie z KRS, należy je przesłać do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ul. Karolkowa 30, 01-207 Warszawa lub dostarczyć osobiście, najpóźniej w dniu składania wniosku o płatność, nie później jednak niż do dnia 15 sierpnia 2022 r.

WAŻNE! Zmienił się katalog chorób – Badanie kliniczne wszystkich pni pszczelich przeznaczonych do produkcji matek, pakietów lub odkładów powinno zostać wykonane w szczególności w kierunku warrozy, nosemozy, zgnilca amerykańskiego i europejskiego, chorób wirusowych oraz grzybicy wapiennej.

Dopłaty dla pszczelarzy – na co można przeznaczyć?

Pomoc będzie udzielana na zakup pszczół pochodzących od producentów matek, pakietów lub odkładów pszczelich zamieszczonych na liście producentów publikowanej przez KOWR, od daty złożenia w KOWR (lub daty nadania przesyłki w placówce operatora publicznego) prawidłowego zaświadczenia weterynaryjnego o zdrowotności pni pszczelich, wystawionego przez lekarza weterynarii wolnej praktyki.

źródło:ARIMR;KOWR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x