sobota, 24 lutego, 2024

Donald Tusk zadeklarował znalezienie kompromisu w sprawie ukraińskiego zboża

spot_img

Zdaniem Donalda Tuska Polska musi znaleźć kompromis z Ukrainą w sprawie zboża. Z jednej strony konieczne jest, aby ukraińskie zboże nie zagrażało polskim rolnikom, z drugiej strony decyzja powinna być dobra dla Ukrainy.

Donald Tusk, kandydat sił opozycji na stanowisko premiera Polski, powiedział to po spotkaniu z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Zdaniem przyszłego premiera ukraińskie zboże nie może zagrażać polskim rolnikom

„Bez wątpienia stoimy na mocnym stanowisku, że ukraińskie zboże nie może stanowić zagrożenia dla polskich rolników. Pani Przewodnicząca Komisji Europejskiej doskonale rozumie, że trzeba znaleźć takie rozwiązanie, które będzie do przyjęcia z punktu widzenia Ukrainy, bo chcemy Ukrainie pomóc” – powiedział Tusk.

I podkreślił, że decyzja w żadnym wypadku nie może zagrozić interesom polskich rolników.

Źródło: agroportal.ua

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Webster
Webster
3 miesięcy temu

Już widzę ten kompromis. Dalszy import do Polski pod różnego rodzaju „przykrywkami”, bo ekonomia jest nieubłagana – tutaj mają najbliżej, więc więcej hrywienek wpada do kieszeni.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x