środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Dofinansowanie zakupu komputera dla dzieci rolników tylko do 31 marca!

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że z dniem 31 marca 2021 r. upłynie wymagany termin zakupu komputera. Dotyczy to rolników, którzy złożyli wniosek i otrzymali z ARiMR wsparcie na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin rolniczych.

Agencja przypomina też, że kolejnym warunkiem prawidłowego rozliczenia pomocy jest dostarczenie do właściwego biura powiatowego ARiMR, faktury potwierdzającej dokonanie takiego zakupu. Należy to zrobić – w nieprzekraczalnym terminie – do 15 kwietnia 2021 r. 

1500 złotych na komputer

Przypomnijmy, że nabór wniosków na dofinansowanie zakupu  sprzętu komputerowego dla dziecka z rodziny rolniczej Agencja uruchomiła w grudniu 2020 r. Wsparcie w wysokości do 1500 zł można było otrzymać na zakup komputera stacjonarnego lub laptopa wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. 

Blisko 35 tysięcy przyjętych 

O tę formę wsparcia ubiegało się ogółem około 39 tysięcy rolników. Ogólna kwota dofinansowania, o które występowano wyniosła około 58,5 mln zł. Biura powiatowe ARiMR wydały blisko 35 tys. pozytywnych decyzji o przyznaniu pomocy na łączną kwotę 52,39 mln zł. Pomoc została już przekazana na rachunki bankowe beneficjentów.
 
Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay
 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x