środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Deszczowej aury ciąg dalszy [POGODA]

spot_img

W Kanadzie i Stanach Zjednoczonych trwa historyczna fala upałów. Upały dekady zapanowały także w Rosji. W weekend w Skandynawii pojawią się majowe upały.

Polska ziemia ma jednak szczęście w tym sezonie. Gdyby maj był upalny wiele upraw zostało by wypalonych na pniu.

Najbliższej nocy sporo chmur na południu i tam miejscami pokropi, na wschodzie i w centrum- lecz tutaj sucho. Pogodnie na zachodzie i północy. Temperatura spadnie do 4-5 stopni na zachodzie i północy, do 7-10 stopni na wschodzie i w centrum. Na południu nie mniej niż 10-12 stopni. Wiatr słaby z północy.

W ciągu dnia nad Ukrainą znajdą się potężne ulewy i powoli zmierzać będą do Europy Środkowej. Dzień z coraz większą ilością chmur na wschodzie i południu kraju- tutaj może słabo i przelotnie popadać- ale tym razem naprawdę słabo. Pokropić może również w centrum i na zachodzie kraju.

Temperatury zatrzymają się na około 16-20 stopniach.

W dalszym ciągu podtrzymywana jest wersja dużych opadów które przyjdą do nas ze wschodu. Narysowałem poglądową mapę opadów, które na pewno ulegnie jeszcze zmianie.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników