niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Czy mamy do czynienia ze stabilizacją cen mleka?

spot_img

Obecnie obserwujemy stopniową stabilizację cen na rynku mleka po silnych perturbacjach odnotowanych w początkowej fazie pandemii. Wzrost cen obejmuje wszystkie główne produkty mleczne, a szczególnie widoczny jest w przypadku masła oraz odtłuszczonego mleka w proszku. Chociaż wzrost cen jest zauważalny to nadal kształtuje się poniżej poziomów sprzed pandemii. Jednym z ograniczeń wpływających na cenę jest między innymi wyższa podaż mleka obserwowana w UE oraz w USA.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiło zestawienie cen, jakie kształtowały się w dniach 31-06.09.2020 w Polsce i Unii Europejskiej.

1.Produkty mleczarskie płynne.

2. Produkty mleczarskie stałe.

3. Sery i twarogi.

Maria Chmal
źródło: Biuletyn „Rynek mięsa wieprzowego” Ministerstwo Rolnictwa I Rozwoju Wsi. Zintegrowany system rolniczej informacji rynkowej / Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka / Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x