środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Czwartek z dużą ilością słońca na niebie [POGODA]

spot_img

Noc z przelotnymi opadami śniegu przy temperaturze w okolicy -1/+1 stopnia na zachodzie, północy oraz od Podlasia po centrum i Dolny Śląsk. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce oraz na wybrzeżu i do 30-50 kilometrów wgłąb wybrzeża bez opadów i tutaj temperatura spadnie do 0/+2 stopni, a przy gruncie przymrozek. Wyjątek może pojawić się pomiędzy Koszalinem, Szczecinem, Gubinem a Miastkiem, gdzie lokalnie odnotujemy -3 stopnie a przy gruncie -4 stopnie. W całym kraju pojawiać się będą liczne przejaśnienia, jednak tam gdzie temperatura spadnie w pobliże 0 st i popada śnieg, krajobrazy nad ranem miejscami mogą się zabielić. Suma opadów wyniesie od 0 do 2 mm deszczu lub śniegu.

W ciągu dnia bardzo dużo chwil ze słońcem na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum kraju. Więcej chmur na południu. Przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej do 1-2 mm pojawiać się będą na południu kraju, symboliczne opady wystąpią także od Dolnego Śląska po centrum i wschodnie Mazowsze (0-1 mm). Na Kujawach, Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Środkowym i Zachodnim sucho.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie około 3 stopni na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie oraz na Kaszubach, do 4-5 stopni na pozostałym obszarze. Nieco cieplej do 6 stopni od Zielonej Góry po Opole oraz miejscami w okolicy Tarnowa i Przemyśla.

W środę wieczorem solidne opady śniegu pojawią się w Niemczech (miejscami w ciągu kilku godzin spadnie 5 cm śniegu). Za oceanem w Stanach Zjednoczonych wraz z początkiem marca nastąpi eksplozja wiosny. W Chicago w niedzielę i poniedziałek temperatura przekroczy 12-16 stopni.

Łukasz Sieligowski

https://agroprofil.pl/p/aktualny-numer-magazynu-agro-profil/

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników