sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

CR Revelation New Holland o zwiększonej mocy silników

spot_img

Kombajny New Holland z gamy CR Revelation podlegają ciągłej ewolucji i udoskonalaniu. Tym razem konstruktorzy zwiększyli moc silników oraz wprowadzili wiodącą w branży technologię ECOBlue™ HI-eSCR 2. Technologie te zapewniają zgodność z wymogami normy emisji spalin Stage V.

Maszyny te są zatem bardziej wydajne i ekologiczne jednocześnie zachowując doskonałą oszczędność paliwa charakterystyczną dla wcześniejszych modeli.

Lars Skjoldager Sørensen, Crop Harvesting Product Management, komentuje: „Kombajn CR Revelation nadal podnosi poprzeczkę w zakresie osiągów oraz jakości ziarna. Stale usiłujemy zwiększyć wydajność roboczą oraz rentowność inwestycji naszych klientów: w ciągu ostatnich zaledwie 24 miesięcy przeprowadziliśmy ponad 100 usprawnień jakościowych – nie wspominając o układzie automatyzacji, IntelliSense™, który przeniósł sektor automatyzacji na wyższy poziom, po wprowadzeniu go na rynek w zeszłym roku. Seria CR Revelation cieszy się nieustającą przewagą jako kombajn dla wielkoobszarowych rolników, którzy chcą uzyskać najlepszą wydajność zbiorów, jakość ziarna oraz najbardziej korzystny całkowity koszt posiadania na rynku”.

 

Zwiększenie mocy o nawet 5% w większości modeli z serii

Marka New Holland, po zwiększeniu mocy w modelach CR10.90 i CR8.80, dokonała tego również w pozostałych modelach serii. Najmniejsze modele CR7.80 i CR7.90 otrzymały dodatkowo 14 i 11 KM. Model CR8.90 napędzany jest obecnie silnikiem Cursor 13. Rozwija on moc 544 KM – o 27 KM większą niż jego poprzednik, natomiast modele CR 9.80 i CR 9.90 mogą się pochwalić dodatkową mocą 29 KM. Pozwala to na osiągi mocy całkowitej 600 KM.

W modelach CR 8.80 i CR10.90 zachowane zostały ich potężne osiągi, zapewniające moc maksymalną odpowiednio 517 i 700 KM.

 

Zmiany konstrukcyjne wprowadzone w ciągu ostatnich 5 lat umożliwiające wydłużenie dnia roboczego maszyny zwiększyły jej wydajność o 25%.

Seria CR Revelation kontynuuje tworzenie silnej, 45-letniej tradycji doświadczeń poprzez wprowadzenie przełomowej technologii podwójnego rotora.  To z kolei pozwala osiągnąć wydajność wyższą o 25% w porównaniu do wcześniejszego modelu.

Wydajność omłotu 17-calowego rotora w modelach CR7.80, CR7.90 i CR8.80 została usprawniona dzięki nowym, o 20 mm wyższym osłonom masy żniwnej oraz zwiększonej prędkości roboczej odrzutnika. Wyposażone zostały też one w regulowany ruszt odrzutnika, który można otworzyć i zamknąć w zaledwie kilka minut. Został on powiększony w celu zapewnienia dodatkowej powierzchni separacyjnej 0,26 m2 (wzrost o 75%), co skutkuje większą wydajnością. Te udoskonalenia sprawiają, że przepustowość wspomnianych modeli wzrasta o 10%.

Wzmocniony, wysokowydajny rotor o średnicy 22” w czterech mocniejszych modelach gamy również może się poszczycić większą prędkością odrzutnika, która wpływa na dodatkowe zwiększenie wydajności kombajnu oraz wzrost przepustowości o 5%.

 

Wiodąca w branży technologia zapewniająca oszczędność paliwa zgodną z normą Stage V

Seria CR Revelation jest zgodna ze standardami emisji Stage V dzięki wiodącej w branży technologii ECOBlue ™ HI-eSCR 2, która zapewnia doskonałą oszczędność paliwa tak, jak w poprzednich modelach. W połączeniu z długimi, 600-godzinnymi okresami międzyprzeglądowymi, przyczynia się to do niskich kosztów eksploatacji kombajnu.

 

Odświeżone wnętrze kabiny poprawia widoczność oraz doświadczenia operatora

Wnętrze kabiny CR Revelation zostało odświeżone dzięki nowej, ciemniejszej kolorystyce, która zmniejsza odbicia na szybie przedniej, poprawiając widoczność. Satynowe wykończenie aluminiowych elementów deski rozdzielczej nadaje kabinie wyjątkowy charakter jak w samochodach osobowych klasy premium. Tapicerka w ciemnym kolorze jest mniej wrażliwa na plamy i zabrudzenia.

 

Źródło: mat. prasowe New Holland

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników