środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowy rekord świata! 188,9 hektarów zgrabionego pokosu w 8 godzin. [ZDJĘCIA]

spot_img

Rekord świata w ilości zgrabionego pokosu dla KHUN. W dniu 26.08.19 w Braedstrup w Danii za pomocą 4-karuzelowej zgrabiarki GA 15131, podłączonej do ciągnika John Deere 6250R zgrabiono 188,9 ha pokosu w 8 godzin.

Zgrabianie odbywało się w obecności przedstawicieli niemieckiego instytutu DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze).

Instytut DLG potwierdza: „W 8 godzin zgrabiono 188,9 hektarów, co daje średnio 23,6 hektarów na godzinę”.

Zgrabiarka karuzelowa KUHN GA 1531 umożliwia pracę o szerokości roboczej od 9,50 do 14,70 m. Dzięki temu stanowi podstawę bardzo wydajnego łańcucha zbiorów.

Całkowicie hydrauliczny napęd pozwala precyzyjnie dostosować prędkość wałka odbioru mocy do rodzaju i objętości paszy. Pokosy bardzo wysokiej jakości są uzyskiwane dzięki funkcji BOOST. Zwiększa ona prędkość przednich karuzel o 20% w stosunku do tylnych, tak aby utworzyć jednorodny i dobrze napowietrzony pokos.

Do bicia rekordu wybrano typową duńską farmę mleczną w górzystym regionie Centralnej Jutlandii. Mikael Skeldal, który prowadzi gospodarstwo z dwoma braćmi i siostrą, siadł za kierownicą ciągnika John Deere 6250R wyposażonego w system prowadzenia AutoTrac, intuicyjny wyświetlacz CommandCenter 4. generacji oraz ergonomiczny joystick CommandPRO.

Przedstawiciel DLG, który weryfikował rekord, przeprowadził szereg pomiarów na miejscu. Dokładnie ustalono czas i powierzchnię, a jakość pracy zmierzono za pomocą różnych próbek potwierdzających dobrą jakość paszy. Profil pokosu, straty i charakterystykę paszy ustalono i skategoryzowano w raporcie naukowym, który zostanie wkrótce opublikowany przez instytut DLG.

 

Źródło: mat. prasowe KHUN

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników