środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Chroń uprawy i zdobywaj cenne nagrody

spot_img

15 marca wystartowała loteria „Kendo zdrowo miesza”. Cenne nagrody są do wygrania przy zakupie produktu zwalczającego mączniaka – firmy Sumi Agro Poland. Loteria skierowana jest do rolników i sadowników, a można w niej wygrać 11 nowoczesnych robotów kuchennych Thermomix oraz 78 kart paliwowych ORLEN o wartości 200 zł.

Produkt Kendo 50 EW to specjalistyczny fungicyd przeznaczony do zwalczania mączniaka prawdziwego w zbożach i uprawach ogrodniczych. Produkt opiera się o substancję czynną o przełomowej skuteczności zwalczania przeciw tej jednej z najgroźniejszych chorób upraw. Środek jest skuteczny w zwalczaniu różnych stadiów rozwojowych grzyba. Stosować go można solo lub mieszaninach. To co jest jego atutem to połącznie trzech różnych mechanizmów działania – zapobiegawczego, interwencyjnego i wyniszczającego.

Zasady loterii i cenne nagrody

Chcąc wziąć udział w loterii „Kendo zdrowo miesza” i wygrać cenne nagrody należy wykonać dwa proste kroki:

  1. W okresie od 15 marca do 31 maja należy kupić jednorazowo minimum 1 litr produktu Kendo 50 EW.
  2. Następnie wysłać SMS pod numer 4321 o treści: kendo.numer dowodu zakupu.

Codziennie losowane są karty ORLEN o wartości 200 zł. Natomiast raz w tygodniu robot kuchenny Thermomix. Lista laureatów dostępna jest na stronie www.loteria-kendo.pl.

Wraz ze startem wiosennej wegetacji postanowiliśmy przygotować niespodziankę dla wszystkich użytkowników naszego topowego fungicydu na mączniaka. Nagrody w ramach loterii są nieprzypadkowe. Dla każdego rolnika i sadownika priorytetem jest dbałość o zdrowie upraw. To ono przekłada się na wysokość i jakość plonu. Podobnie jest ze zdrowym gotowaniem dla rodziny. To dzięki pełnowartościowym posiłkom dbamy o kondycję bliskich. I w jednym, i w drugim obszarze warto stawiać zawsze na najlepsze i sprawdzone rozwiązania. Dlatego kupując teraz Kendo 50 EW, można wygrać najwyższej klasy roboty kuchenne, które zdrowo namieszają w każdej kuchni. – mówi Urszula Filipecka, Dyrektor Marketingu Sumi Agro Poland Sp. z o.o. – Do wygrania są również karty Orlen, które pomogą obniżyć koszty codziennej pracy w gospodarstwie.

Decydując się na nagrodę w postaci Termomix-u, chcieliśmy zwrócić również uwagę na ważną cechę preparatu Kendo 50 EW, którą jest możliwość tworzenia mieszanin fungicydowych na bazie tego fungicydu oraz wielu popularnych substancji czynnych (np. tebukonazolu czy prochlorazu). Dzięki takiemu podejściu uzyskujemy ochronę fungicydową dopasowaną do sytuacji jaką mamy na polu – dodaje Urszula Filipecka.

Mączniak to groźny agrofag zbóż i sadzie

Kendo 50 EW skutecznie zwalcza mącznika już od 5°C. Stąd też w sadach pierwszy zabieg możliwy jest już wcześniejszy oprysk, na początku kwitnienia, w porównaniu do innych produktów dostępnych na rynku. Jest to na tyle istotne, o ile oprysk wykonany od fazy różowego pąka jest kluczowy dla zahamowania rozwoju choroby w dalszej części sezonu. Fungicyd ten można stosować wraz z preparatami parchobójczymi zawierającymi difenokonazol i trifloksystrobina. Co pozwala na jednoczesne zwalczanie dwóch ważnych chorób –  mączniaka i parcha. Natomiast stosując ten produkt w ochronie zbóż możemy zwalczyć nie tylko mączniaka, ale również inne ważne choroby, jak septoriozy, rdze, plamistości liści czy fuzariozy.

Szczegółowe informacje o loterii Kendo znajdują się na stronie www.loteria-kendo.pl ,

a o samym produkcie Kendo 50 EW na www.sumiagro.pl/produkt/kendo-50-ew .

Dr inż. Aleksandra Wieremczuk

Źródło: Materiały prasowe Sumi Agro Poland

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x